Akce ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše akce přidat aktualitu

Psí akce Kočičí akce Rostlinné akce Cestovatelské akce Ostatní akce


  Ostatní akce
13. biojarmark a dožínkové slavnosti v Toulcově dvoře

15. a 16. září proběhnou v hostivařském Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr společně dvě velké akce – Biojarmark ekofarem a Dožínkové slavnosti. Jejich pořadatelé – Liga ekologických alternativ a Základní článek Hnutí Brontosaurus Botič tak navazují na úspěšnou loňskou akci.
Biojarmark bude zahájen v pátek 15. září 2006 ve 14 hodin. Přepokládáme, že se ho i letos zúčastní na tři desítky ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z České republiky i ze zahraničí.

Při nákupu, ale i ochutnávkách se hosté mohou od prodejců dozvědět více o jejich způsobu hospodaření, výrobě a zpracování nabízených produktů.

Účast přislíbili přední zelináři, ovocnáři, producenti lahodných sýrů a dalších výrobků z kravského i kozího mléka, ale i ti, kdo nabídnou šťávy, mošty, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak masné speciality. Ani letos nebude chybět přírodě přátelská kosmetika, vyhledávané rožněné skopové, koláče či biopálenka.

Biojarmarkové menu bude doplněno návštěvnickými anketami o titul „superbio“ za nejoceňovanější produkt jarmarku a „král prodeje“ pro nejsympatičtějšího prodejce. Opět proběhne spotřebitelské anonymní testování vybraných výrobků, jehož se mohou návštěvníci zúčastnit.

Setkání ekologických zemědělců s jejich příznivci obohatí v sobotu 16. září Dožínková slavnost, která vyvrcholí v 15 hodin, kdy vjede do dvora našňořený žebřiňák s koňmi a chasou doprovázený průvodem s folklórní muzikou, při níž si lze i skočit v kole.

Děti i rodiče si opět budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si budou moci udělat chlebové placky – od vymlácení obilí až po pečení na ohni. Na vylosované účastníky čekají ceny v podobě biopotravin.

Návštěvníci si budou moci rovněž prohlédnout zvířata farmy i historické prostory dvora – renesanční špýchar a gotický sklep.

Na biodožínky, které se budou konat v rámci akce Září – Měsíc biopotravin je vstupné po oba dny dobrovolné.


E-mail:
Autor: Eliška

Datum vložení: 27.05.2006 v 00:00 / Sekce: Ostatní akce / Zhlédnutí: 4263

Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek: 01.01.1970 01:00
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2021 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Nataša, zítra Ivo