Belgický mastif (Belgian Mastiff)

Belgický mastif (Belgian Mastiff) nebyl známý jako přátelský pes, velmi však miloval a chránil svého pána a svoji rodinu, ke které byl velice loajální. Víme, že byl inteligentní, odvážný a silný. V listině FCI je suspendován a Belgický Kennel Club prohlašuje, že již může být vyhynulý.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Belgian Mastiff, Belgian Draft Masiff, Matin Beige; fr.: Chien de Trait; čes.: Belgický mastif
PŮVOD:
Říká se, že původní Belgický mastif je již zaniklý, což však nebylo nikdy dokázáno. Někteří lidé říkají, že několik vzorků tohoto plemene ještě na světě existuje. My nicméně víme, že existuje skupina, která je právě v procesu znovuobnovení tohoto plemene, podle toho původního. Belgický chovatel, který usiluje o jeho znovuobnovení, a jeho hlavní pes, který se jmenuje „Bacon“, již objeli několik výstav a pes byl ohodnocen známkami „vynikající“.
Belgický mastif (Belgian Mastiff) byl velmi tvrdě pracující pes, řeznického typu. Byl využíván v Belgii pro rozvážení a formanství. Tahal vozíky chudších Belgičanů, kteří si nemohli dovolit koně. Belgická armáda tyto psy také využívala, a to k tahání jejich těžké výstroje a vybavení. V listině FCI je toto plemeno suspendováno a Belgický Kennel Club prohlašuje, že plemeno již může být zaniklé.
POPIS:
Belgický mastif (Belgian Mastiff) byl velmi silný pes, atletické postavy a velkolepé svalnaté síly. Čelo měl široké, s dobře vyvinutou lebkou. Uši byly vcelku velké a svěšené. Zadní část těla byla vyšší, než přední, a to z důvodu táhnutí vozů.
VÝŠKA:
Belgický mastif (Belgian Mastiff) má v kohoutku 69 až 78 cm.
VÁHA:
Belgický mastif (Belgian Mastiff) váží v rozmezí 45 až 50 kg.
SRST:
Belgický mastif (Belgian Mastiff) měl krátkou a uhlazenou srst, přiléhající. Zbarvení bylo načervenalé, srnčí, hnědé, může být tmavá maska, a také příležitostná bílá značení. Měl černý nos.
CHARAKTER:
Belgický mastif (Belgian Mastiff) nebyl sice známý, jako skutečně přátelský pes, ale velmi miloval a chránil svého pána a svoji rodinu, ke které byl velice loajální. Říká se, že k cizím lidem byl zlý, navzdory tomu to však nebyl nijak agresivní pes. Víme, že byl inteligentní, odvážný a silný. Byl to aktivní pes, ne však nijak nervózní, k cizincům velmi odměřený. Toto plemeno potřebuje stále určitý typ práce, která by ventilovala jeho sílu a energii. Byl to však klidný a poslušný pes.
Někdy se však může projevovat agresivně a vyžaduje větší fyzické zátěže pro vyčerpání svojí nadbytečné energie. Uznává pouze svého pána a jeho rodinu, k cizím lidem je nedůvěřivý.
PÉČE:
Belgický mastif (Belgian Mastiff) potřebuje jen velmi malou péči.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Belgický mastif (Belgian Mastiff) se průměrně dožíval 9 až 11 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Tahací pes.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
PLEMENO:
FCI – Neuznané plemeno.
Sekce - Mastif.


 Foto / obrázky k článku  Belgický mastif

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Belgický mastif
Diskuze k článku
Belgický mastif
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.

  Chovatelské stanice psů:

nalezeno: 0 CHS...
Přidat záznam o své stanici...
Přidejte svoji stanici
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2020 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Belgický mastif
Belgický mastif


Fotogalerie (1)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Belgický mastif, ne...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Ingrid, zítra Otýlie