přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: CHERIE BOHEME CZ


Adresa: Veverské Knínice 194, 664 81 Czech republic
Telefon: +420 728 282 001, +420 546 427 609,
Zodpovědná osoba: Hana Toulová
www: sweb.cz/cheriebohemecz/
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Němečtí špic (pomeranian) a Cínský chocholatý pes


O nás:Německý špic
Historie
Chovatelská stanice vznikla v r. 1984 pod jménem Jonika CZ. Při přeregistraci mezinárodně chráněného názvu byla přejmenována na stávající CHERIE BOHEME.
Jako první byla malá oranžová fenka Gessi z Labské doliny, dcera importovaného McCoy Soffie´s a hned po ní následoval Lustig Stříbrný stín, potomek dvojice oranžových trpasličích špiců importovaných z Rakouska Cheriho v. Pfaffenkogel a Ibly v. Ruanza.
Cheriho najdeme ve většině průkazů původu u nás chovaných oranžových špiců. Lustig, nar. 7.1.1985 (dožil se osmnácti let) i Gessi jsou, bohužel, už několik let tam, kde se jednou všichni sejdeme.
Lustig a Gessi a následně jejich trpasličí dcera Cora založili linii, které se víceméně držíme dodnes. Odchovali jsme řadu štěňátek, s výstavními úspěchy i bez, ale hlavně pro radost naši i nových majitelů. Fenečka Gina Jonika byla zakladatelkou chovu v německé chovatelské stanici v. Lichtenbergen Wappen, Elvis Jonika působil v chovu na Slovensku, Doritka Jonika zase hájila naše barvy v Maďarsku. Ambra Jonika byla na počátku dnes již neexistující chovatelské stanice Z Podhorských strání, Chester Jonika byl u základů ch. st. Minipes z Plzně...
Roli nestora chovné stanice po smrti Lustiga převzala jeho vnučka Fatty Jonika zvaná Bublina (dcera Duke-Davy v. Löwenhaus), která dosáhla v roce 2003 věku čtrnácti let.

Charakteristika
Špicové jsou velmi staré plemeno, které bylo v minulosti rozšířeno po celém kontinentu. Převážně se od nich očekávalo hlídání majetku.
Proto mají v povaze jistou ostražitost a hlásí jakékoli změny ve svém okolí – vždyť i sousedův jezevčík může být převlečený zločinec.
Ale hlavně jsou velmi pozorní a zvědaví, vázaní na lidskou společnost. Nesmírně rádi se svým člověkem sdílí jakoukoli činnost a úplně nejraději jsou této činnosti středem – zahradničíš člověče? strčím nos do hlíny, abys nechytal myši beze mne...čteš si člověče? sedíš nevyužitý... strčím Ti nos pod ruku, alespoň mne hlaď...A úplně nejlépe...zvedni se laskavě a pojď něco dělat...já Ti pomůžu...
Přesto, že je to plemeno velmi pohodové a v tolika krásných barvách není příliš rozšířeno, ačkoli se skvěle hodí i do městských bytů. Špiců se velmi houževnatě drží několik mýtů
- je velmi uštěkaný. NE. Není o nic uštěkanější než jiná malá plemena a při vhodném výcviku lze hlasové projevy omezit na minimum.
- péče o srst je náročná – NE - srst špice je složena z podsady a dlouhé krycí srsti, takže blátíčko z vycházky zůstane na kožíšku a snadno se vyčeše, krátce osrstěné nožky se lehce spláchnou a pejsek je jako nový.

Stálá péče spočívá hlavně v česání – stačí 1x týdně, ale zato pořádně a koupat jen velmi zřídka
Některé barvy se vyskytují jen velmi vzácně nejen u nás. Například velkých černých špiců je u nás jen několik a o hnědém / z chovatelské stanice Z malostranského rynku jsem jen četla v klubovém Zpravodaji v polovičce 80.tých let. Také střední špic nepatří k hitům sezóny, ačkoli v nynějším typu, bohaté srsti a sytých barvách je velmi atraktivní a zdravotními problémy nezatížený pejsek.


Čínský chocholatý pes

Historie
V r. 1987 přibyla do naší rodiny spíše náhodně fenečka Siu Shan z Vlozu ze Slovenska, bělavá labutěnka s elegancí afgánského chrta, zasněným pohledem a smyslem pro kulišárny. Ochočila si nás a od té doby se věnujeme i Číňánkům. Jako partneři pro ni zatím byli Benjamin Modrý květ – vrh A, později Cenn Modrý květ – vrh B, Arden Solutre Pazdda - vrh C.

Charakteristika
Číňánek je přírodní plemeno, které vzniklo v Číně, ale počátky jeho čistokrevného chovu musíme hledat v USA a ve Velké Británii. K nám se dostal začátkem 90.tých let. Většina zvířat byla dovezena ze Slovenska, několik z Velké Británie, Švýcarska a Polska. Od té doby prožili číňánci bouřlivý rozmach a to nejen co do množství, ale i co do vzhledu. Naše nynější odchovy se mohou směle srovnávat se světovou špičkou. Číňánek, jak by dnes měl vypadat, je souladné, elegantní zvíře obdélníkového formátu, dlouhé, štíhlé, ušlechtilé hlavy, nahatí s bohatě osrstěnou chocholkou, 2/3 ocásku a nohama po nadprstí.
Labutěnky – to je jiná kapitola. Má-li vypadat jako z peříček/nebo neromanticky, jako malý afgán/, je to práce...., česat doporučitelné denně, koupat nejméně 1x za 14 dní, kvalitní kosmetika ...a nepouštět do bodláčí... Ale vykoupaná a načesaná labutěnka stojí za tu práci.
Číňánci jsou veselí a velmi živí pejsci s neuvěřitelnou mimikou. Stavbu těla mají obdélníkovou, atletickou, s pěkně osvalenýma zadníma nožkama, skutečně podobnou chrtům. Stejně jako chrti dokážou vyskočit hodně vysoko a upalují téměř nadzvukovou rychlostí, když si spolu hrají. Někteří číňánci jsou nedůvěřiví k cizím lidem a jejich štěňátka potřebují v období socializace velkou péči. Rozhodně se nehodí svou povahou do kotce, kde bez lidské společnosti pobíhají jako plachá a vyděšená stvoření. Patří – a kdo se jim podívá do tváře, tak to na nich vidí – člověku na klín, člověku ke stolu a hlavě člověku do postele.

Svět veselých a barevných pejsků na našich stránkách...

Chovatelská stanice: CHERIE BOHEME CZ


Adresa: Veverské Knínice 194, 664 81 Czech republic
Telefon: +420 728 282 001, +420 546 427 609,
Zodpovědná osoba: Hana Toulová
www: sweb.cz/cheriebohemecz/
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Německý špic trpasličí

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 3803

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
4.8 z 5
(20 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

50 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Havel, zítra Hedvika