přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: HALIT PAŠA


Adresa: Světice 193, Praha východ
Telefon: +420 608209292
Zodpovědná osoba: Jana Čechová
www: www.stenatahalitpasa.wbs.cz/index.php?menu=3&podmenu=56&flash=
Mail:

Hodnocení: 56 bodů ze 100

Chovatelská stanice - Motto: Samochálu nepotřebujeme, naše úsoěchy mluví za nás!


O nás:Chovatelská stanice vznikla teprve nedávno, v roce 1998. V dnešní době se zaměřila pouze na dobrmany a britské kočky, kteří u nás žijí ve vzájemné harmonii. Dbáme, aby dobrmani Halit Paša, měli nejen vynikající původ, exteriér, ale především výbornou povahu a pevné zdraví. Štěňata Halit Paša předáváme do nové rodiny očkovaná, zdravá, socializovaná.

Zakladatelkou ch.st. byla, výstavně nejúspěšnější fena z českého chovu Ing. Krejčí, Frezie Bohemia Gotika, která za svůj život získala nepřeberné množství titulů a složila veškeré zkoušky 1.stupně. Frezie byla také první českou Interšampionkou, která splnila podmínky chovnosti země původu (ZTP V 1A – Hans Wiblishauser). Odchovala mnoho výstavně i pracovně úspěšných jedinců. Dalším krokem k rozšíření ch.stanice bylo importování několika fen z Ruska, Ukrajiny a Jugoslávie a také koupě několika českých odchovů. A tak přišly do ch.st. feny Giza Bohemia Gotika (nyní již natrvalo žijící u Zuzany Švihelové), Ch. Britannica Goldest Diamond od Mgr. Houdkové, Ch. Jasmína Bohemia Gotika, dvě fantastické feny z pracovně nejúspěšnější ch.stanice na Ukrajině Ich. Bogema Bliss iz Gratsiano a Edinnstvenaya Moya iz Gratsiano od Tatiany Pravdy, dále Sonique de Grande Vinko od Natalie Ditko a Galanthus Nobilis Bretagne (linie de Grande Vinko), z Ruska Sant Kreal Fieria od Eleny Kruglové a Graphic Line Aerola od Anastazie Kaminské. Z velice známé jugoslávské stanice Betelges Slobodana Maksimoviče byl importován černý pes Alessandro Betelges, který musel být bohužel prodán, stejně tak jako Yuta Betelges (pro neshody ve smečce) a Jch. Fantasia Betelges.

V současné době se zaměřujeme na vytvoření vlastních krevních linií. Spolupracujeme s indonéskou ch.st. Frankenburg a kanadskou ch.st. Dobereich, kam bylo exportováno několik vynikajích jedinců nejen z chovu Halit Paša.

Chovatelským cílem je odchov nejen exteriérově výborných, ale především zdravých a povahově vynikajících jedinců, kteří budou dělat svému majiteli radost, ať už na výstavách, při výcviku, či „jen“ v kruhu rodinném.O plemeni:Plemeno dobrman je jediné německé plemeno, které nese jméno svého prvního známého chovatele Friedricha Louise Dobermanna (2.1.1834 - 9.6.1894), který byl výběrčím daní, správcem rasovny, městským odchytávačem psů se zákonným právem odchytit všechny volně pobíhající psy. K chovu vybíral z tohoto zdroje zvláště ostré psy. Důležitou roli při vytváření tohoto plemene hráli jistě tzv. "řezničtí" psi, kteří byli na tehdejší poměry relativně prošlechtěnou rasou. Tito psi byli určitými předchůdci dnešních rottweilerů, smíšených s druhem ovčáckých psů, kteří byli v Duryňsku chováni v barvě černé s rezavými znaky. Z těchto plemen F. L. Dobermann vyšlechtil v 70. letech minulého století plemeno dobrman. Získal tak svoje plemeno, tzn. služební psy, kteří nebyli nejen ostražití, ale pracovali i jako ochránci dvora a domu. Často se používali jako hlídací a policejní psi. Jejich časté používání v policejních službách tehdy vedlo k přezdívce "četničtí psi". Při lovu byli převážně používáni k lovu škodné zvěře. Pro uvedené přednosti byli dobrmani už na přelomu tohoto století oficiálně uznáni jako policejní plemeno. Chov dobrmanů je zaměřen na chov středně velkých, silných a svalnatých psů, kteří vykazují přes určitou robustnost elegantní a ušlechtilé linie.

Je mimořádně vhodný jako doprovodný, obranný a služební pes, stejně jako pes rodinný.

Celkový vzhled:
Dobrman je středně velký, silný a svalnatý pes. Elegantními liniemi těla, hrdým a vzpřímeným držením, temperamentní povahou a odhodlaným výrazem odpovídá ideálnímu vzoru psa.

Důležité proporce:
Tělesná stavba dobrmana je téměř kvadratická, to platí zvláště pro psy. Délka trupu (hrudní kost - sedací hrbol) nemá u psů přesahovat o více než 5 % a u fen o více než 10 % výšky.

Povaha:
Založením je dobrman mírumilovný, přátelský, v rodině velmi přítulný a milující děti. Přednost se dává střednímu temperamentu, středné vyvinuté ostrosti, a střednímu prahu dráždivosti. Při dobré ovladatelnosti a chuti k práci je nutné dbát na pracovní použití, odvahu a tvrdost. Zvláštní důraz je kladen na sebejistotu a nebojácnost při současné ostražitosti vůči okolí.Chovatelská stanice: HALIT PAŠA


Adresa: Světice 193, Praha východ
Telefon: +420 608209292
Zodpovědná osoba: Jana Čechová
www: www.stenatahalitpasa.wbs.cz/index.php?menu=3&podmenu=56&flash=
Mail:

Hodnocení: 56 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Dobrman

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 965

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.8 z 5
(6 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

56 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Romana, zítra Alžběta