přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: HONEY HOOLIGAN


Adresa: Odolena Voda, okr. Praha - východ
Telefon: +420 608 957 328
Zodpovědná osoba: Iva Haiderová
www: dobermann.wz.cz
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Chovatelská stanice: jsme malou, nekomerční stanicí a naši psi jsou v první řadě kamarádi ve svých lidských rodinách.


O nás:Cílem naší chovatelské stanice je odchovávat zdravá a v povaze i exteriéru standardní štěňata bez úzké příbuzenské plemenitby,a ne na úkor fen samotných. Proto se i nadále vzdělávám, získávám další zkušenosti z literatury ,z řad zkušených chovatelů a výcvikářů. Jsem majitelkou a spolumajitelkou jen tolika fen, kterým jsem schopná zajistit vynikající životní podmínky, neboť naši pejsci jsou v první řadě rodinnými společníky, kamarády a živými tvory, kteří touží být neustálým středem našeho zájmu.

O plemeni:KRÁTKÝ HISTORICKÝ PŘEHLED:

Plemeno dobrman je jediné německé plemeno, které nese jméno svého prvního známého chovatele Friedricha Louise Dobermanna (2.1.1834 - 9.6.1894), který byl výběrčím daní, správcem rasovny, městským odchytávačem psů se zákonným právem odchytit všechny volně pobíhající psy. K chovu vybíral z tohoto zdroje zvláště ostré psy. Důležitou roli při vytváření tohoto plemene hráli jistě tzv. \\"řezničtí\\" psi, kteří byli na tehdejší poměry relativně prošlechtěnou rasou. Tito psi byli určitými předchůdci dnešních rottweilerů, smíšených s druhem ovčáckých psů, kteří byli v Duryňsku chováni v barvě černé s rezavými znaky. Z těchto plemen F. L. Dobermann vyšlechtil v 70. letech minulého století plemeno dobrman. Získal tak svoje plemeno, tzn. služební psy, kteří nebyli nejen ostražití, ale pracovali i jako ochránci dvora a domu. Často se používali jako hlídací a policejní psi. Jejich časté používání v policejních službách tehdy vedlo k přezdívce \\"četničtí psi\\". Při lovu byli převážně používáni k lovu škodné zvěře. Pro uvedené přednosti byli dobrmani už na přelomu tohoto století oficiálně uznáni jako policejní plemeno. Chov dobrmanů je zaměřen na chov středně velkých, silných a svalnatých psů, kteří vykazují přes určitou robustnost elegantní a ušlechtilé linie.
Je mimořádně vhodný jako doprovodný, obranný a služební pes, stejně jako pes rodinný.Chovatelská stanice: HONEY HOOLIGAN


Adresa: Odolena Voda, okr. Praha - východ
Telefon: +420 608 957 328
Zodpovědná osoba: Iva Haiderová
www: dobermann.wz.cz
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Dobrman
Norfolk teriér

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2023 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 612

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
2.0 z 5
(3 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

50 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Zdislava, zítra Robin