přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: CAMILLA ALTAIR


Adresa: Český Těšín, Příční 53/3
Telefon: +420 77493 00 63
Zodpovědná osoba: Mgr. Kamila Adamiecová
www: www.altair.websnadno.cz
Mail:

Hodnocení: 42 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Papilon


O nás: Jmenuji se Mgr. Kamila Adamiecová a jsem majitelkou chovatelské stanice Camilla ALTAIR.
Tato chovatelská stanice se věnuje plemenu papillon alias malý kontinentální španěl neboli motýlek:-) Žijeme na hranici s Polskou republikou v malém městě Český Těšín v blízkosti pohoří Beskyd.
Abych Vám nejlépe přiblížila počátky našeho života s papillony, pojďme se společně vrátit na počátek třetího tisíciletí, do roku 2001. V tomto roce v létě jsme se přistěhovali do nového bytu a následně v zimních měsících importovali ze Slovenské republiky prvního papillona jménem Taifoón Mária SIRRAH (Tajfíček, Tajfunek) chovatelky paní Márie Krošlákové. Tento papilloní pejsek, malý tělem, ale velký srdcem, se stal v krátké době nejznámějším pejskem ve městě a svým temperamentem, krásou, ale i vrozeným šarmem si postupně získával přízeň a lásku nejen všech sousedů, ale i nejzavilejších odpůrců psů.

Příchod pejska Tajfoóna způsobil, že jsme si plemeno papillon zamilovali, náš život dostal nový rozměr a rozhodli jsme se s papillonky spojit svůj život navždy.

Po úvahách, kterým směrem se v chovu papillonů ubírat, jsme na podzim v roce 2003 přivítali u nás doma další papilloní přírůstek, tentokrát psí slečnu jménem Catrine PORUBSKÝ KVĚT chovatelky paní Marcely Blahutové. Catrine (dále jen Kačenka) si získala okamžitě naše srdce a rozptýlila zcela naše obavy, zda lze více pejsků chovat v bytě. Její přátelská, dobrácká povaha dokáže člověka dobře naladit, pohled do jejích nádherných hlubokých hnědých očí, ve kterých se zračí psí moudrost a nekonečná láska k člověku, je lékem na všechny problémy.

Papillonci s námi žijí v těsném kontaktu, žijeme společně s nimi a oni s námi. Tento propojený život nám umožňuje mimo jiné dobře poznávat papilloní povahu a pronikat do tajů papilloní duše. Papillonkovi lze obecně bez obav přiřadit přívlastky jako přátelský, laskavý, veselý, temperamentní, milovaný psík. V tomto jsou si všichni zástupci tohoto plemene velmi podobní. Jsou však i určité niance, které každého papillona odlišují a utváří z něj individualitu. Každý papillonek vnese člověku do života jinou radost, zážitky s nimi jsou nenahraditelné. V papilloním srdíčku je mnoho místa, milují všechny lidi i psy a nedají člověku jinou možnost než jim tuto lásku oplácet v co největší míře.

Protože víme, že každý papillon je velkým přínosem a obohacením lidského života ve smyslu nových zážitků a poznávání jeho temepramentu a povahy, před vánocemi roku 2006 přibyla do naší papillonské partičky psí holčička Goldy Girl Mária SIRRAH (dále jen Goldynka, Golďas, Golďousek:-)) chovatelky paní Márie Krošlákové ze Slovenské republiky.

Jaro 2007 pro nás znamenalo další papilloní přírůstek. Díky vstřícnosti našich polských přátel, manželů Adamek z chovatelské stanice Golyski Raj, jsme počátkem května z Polska importovali malého Andrease Golyski Raj. Andeasovi koluje v žilách krev skvělých papillonů dánských chovatelských stanic (po matce Palomě Gwiazdki z Bialego Domu), po otci jménem Zkarabi´s Egoiste jde o linii švédskou. Malý Andreas u nás okamžitě zdomácněl a jako perlička se vyjímá mezi našimi papilloními slečnami.

Dalším přírůstkem v naší chovatelské stanici je pejsek Imagine Mária Sirrah (Medžik). Tento pejsek k nám přicestoval koncem srpna 2007 ze Slovenska, z chovatelské stanice Mária Sirrah, ve které se narodila i naše fenka Goldy Girl. Kromě skvělé krevní linie je Medžik pes výborné povahy, přátelský k lidem i k našim papillonkům a věříme, že bude přínosem v našem chovu.
V září 2007 jsem se stala majitelkou dalšího nádherného zvířátka, tentokrát fenky plemene čivava jménem Lussy-Inna AYKY. Tato malinká fenečka je mým splněným snem mít doma zástupce nejmenšího psího plemene. Přestože je mezi našimi papillonky nejmladší, nikterak jí to netrápí a okamžitě se přizpůsobila svým o málo větším psím kamarádům. Její neobyčejně přátelská povaha jí vstup do papilloní smečky usnadnila a již nyní má v psí skupince své pevné a nezastupitelné místo. Mohu říci, že je to malinký psík s velikým srdcem, který miluje své lidi a je pro ně ochoten udělat cokoli. Svojí přátelskou povahou se báječně mezi papillonky hodí a je ozdobou našeho chovu.
Dále si zde dovolím představit malého Justina Mária Sirrah, který pochází ze stejné chovatelské stanice jako naše Goldy a Imagine. Justin bude žít s naším psíkem ve spolumajitelství, Imaginem a štěňátkem z našeho chovu, Barbie Camilla Altair.
O dalších aktivitách naších pejsků a o našem životě s nimi, o našich společných úspěších ve výstavním i chovatelském životě Vás informormujeme na našich www stránkách. Pokud Vás zajímá, jak se u nás žije a jaké to s námi a s našimi papillonky vlastně je, jste srdečně zváni na procházku těmito stránkami...

Vše dobré do dalších dnů Vám ze srdce přeje
Mgr. Kamila Adamiecová
Chovatelská stanice Camilla ALTAIR.


O plemeni:Papillon je psík malého vzrůstu, ale velkého srdce a vysoké inteligence. Je určen všem lidem, kteří milují psí společnost a hledají blízkou psí duši. Papillon je po léta šlechtěn k těsnému kontaktu s člověkem. Pokud poznáte jeho psí duši, zamilujete si toto plemeno na celý život.

Chovatelská stanice: CAMILLA ALTAIR


Adresa: Český Těšín, Příční 53/3
Telefon: +420 77493 00 63
Zodpovědná osoba: Mgr. Kamila Adamiecová
www: www.altair.websnadno.cz
Mail:

Hodnocení: 42 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Papilon

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 2008

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.5 z 5
(41 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

42 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Radana, zítra Albína