přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: BLUE MIRACLE


Adresa: Ostrava-Dubina
Telefon: 606 70 77 24
Zodpovědná osoba: Dáša Petrželová
www: www.kocky-ragdoll.com
Mail:

Hodnocení: 48 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Ragdoll


O nás:O NÁS

Naši domácnost bez čtyřnohých kamarádů si nedovedeme představit. Jako první ji rozšířil v r. 1994 americký kokršpaněl Deny. K tomu o dva roky později přibyl, westík Archi.

První zástupce kočičího plemene nenechal na sebe dlouho čekat, byl jim Matýsek - britský modrý kocourek. Svoji přítulnost nedával Matýsek moc najevo, byly dny, kdy jsem kocoura v našem bytě ani nepotkala, a tak jsem mazlivého kočičího přítele hledala v jiné rase. Tentokrát jsem pro změnu zkusila plemeno dlouhosrsté - perského kocourka Hanýska z chovatelské stanice Leocat *CZ z Orlové. Tento nový mazlík si ihned získal přízeň celé naší domácnosti. Musím konstatovat, že všichni naši čtyřnozí obyvatelé se snášeli od počátku zcela bez problémů. A tak kdyby pořekadlo "mají se rádi jako kočka a pes" znamenalo, že se mají rádi, nemohu než souhlasit.

Doba plynula a přišel rok 2000 a moje návštěva MVK v Ostravě. Tady jsem poprvé viděla na vlastní oči ragdolla. Do té doby jsem ho znala jen z obrázků. Učaroval mi zatím jen vzhledem. Trvalo ještě více jak dva roky, než jsem si svoji ragdollku Elen dovezla k nám domů. Jako druhý ragdoll přišel kocourek Barnabas z chovatelské stanice de Borgione z nedalekého Vratimova. V roce 2005 naší chovatelskou stanici rozšířily dvě krásné kočičky, díky chovatelům Lence a Standovi Šormovým; Athena Dance of Light a Ragalong Keira z Kanady.
----------------------------------------------------------
KoťataKoťata vyrůstají po celou dobu ve společnosti lidí, zbývajících kočičích členů domácnosti a pejska kokršpaněla. Po příchodů do nových domovů se velice rychle adaptují. Jsou naučená na všestrannou kotěcí stravu a samozřejmostí je i používání kočičích záchůdků. Koťata od nás odcházejí ve věku 13 týdnů, 3x odčervená, 2x vakcinované s PP, kupní smlouvou, po domluvě buď s pet pasem a čipem nebo očkovacím průkazem a výbavičkou do prvních dnů v jeho novém domově.
O plemeni:Na ragdollech je nápadný jejich jemný, klidný a poddajný charakter a jejich obrovská důvěra, kterou chovají k lidem a ostatním zvířatům. Proto není vhodné, aby toto plemeno koček mělo možnost volného pohybu venku. Důvodem je, že se nechají lehce odnést cizími lidmi, pokud se k nim budou chovat hezky.

Většině koček se velmi zamlouvá jejich pobyt doma. Jsou neobyčejně sociální a vyrovnané, jen tak něco je nevyvede z míry. Výborně se přizpůsobují i v rušnější nebo početnější rodině s malými dětmi. S ostatními kočkami a dokonce i psy vycházejí velmi dobře. Pokud jim hrozí jakékoliv nebezpečí, pokusí se nejprve o útěk. Drápy použije jen v případě krajní nouze.

Kočky ragdoll jsou velmi skromné a jen ve výjimečném případě používá svůj jemný hlásek. Velmi si potrpí na společnost a mají rádi mazlení, ale nic si nevynucují, jsou velmi zvědavé a zajímá je úplně všechno co se v jejich okolí děje. Na svět mají vesměs pozitivní pohled.


Chovatelská stanice: BLUE MIRACLE


Adresa: Ostrava-Dubina
Telefon: 606 70 77 24
Zodpovědná osoba: Dáša Petrželová
www: www.kocky-ragdoll.com
Mail:

Hodnocení: 48 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Ragdoll

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 2722

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
4.5 z 5
(6 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

48 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Marcela, zítra Alexandra