přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: SEMTEX - BULL


Adresa: Horní Lipová 262 Jeseník
Telefon: +420608428610
Zodpovědná osoba: BLANKA FURIŠOVÁ
www: www.american-bulldog.estranky.cz
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Americký bulldog


O nás:Zabýváme se chovem typu SCOTT / lehčí typ

- GRUFIK´S ROXANA on SEMTEX-BULL-nar. 5.května 2005
otec- Grufik´s HARRY matka -BÁRA z Návrší
DKK 0/0 , DKL- 0/0 , 8 x vítěz třídy, 1x nejlepší jedinec t. Scott do 12měs , BIS , 1x nejlepší dospělá fena t. Scott -

- SEMTEX BULL´s APOLLO - nar. 5.června 2009
otec-BODDIE Loretovic Kvítko ch.st.Tajomný Dvor Koválov
matka-GRUFIK´s ROXANA on SEMTEX BULL

O plemeni:O plemeni AMERICKÝ BULDOK

Je to velmi staré plemeno, které se dokonce po určitou dobu pokládalo za vyhynulé. Jde v podstatě o původního buldoka a předchůdce celé řady moderních a oblíbených plemen


Je to velmi svalnatý pes, střední až větší velikosti, s mohutnou hlavou odpovídající velikosti psa. Přednost se dává předkusu (délka spodní čelisti přesahuje délku horní). Trup je mohutný, široký, hrudník hluboký a prostorný. Americký buldok je na krátké vzdálenosti velmi rychlý, pozoruhodně mrštný a obratný. Třebaže budí dojem velmi silného psa, jeho stavba těla je vysloveně funkční a žádný ze znaků není přehnaně vyjádřen. Je to zdravý, výkonný, silný a vyvážený pes těžké váhy mezi středně velkými plemeny. Pro výkon psa nebyla nikdy důležitá jeho barva, proto se neklade důraz na žádné zbarvení. Barva záleží do značné míry na vkusu majitele. Nejčastější barvou je však čistě bílá, nebo bílá se znaky, existují i jedinci s celobarevným zabarvením srsti. Někteří Američtí buldoci jsou podsadití a jiní lehčí, atletického vzhledu. Hlavy některých Amerických buldoků jsou velmi široké s krátkou a širokou tlamou. Hlava jiných psů je středně široká s delší a lehčí tlamou. Dělí se proto do dvou základních typů:STANDARD-lehký a BULLY-těžký. Americký buldok není zdaleka tak agresivní vůči jiným psům, jako některá velká plemena, ale jsou to od přírody dominantní psi. Přesto jsou Američtí buldoci dobře zvladatelní a jsou vynikajícími partnery pro celou rodinu. Nesmí se však zapomínat, že jsou to původně pracovní psi, a proto jsou poměrně aktivní a potřebují rozumné zaměstnání, při němž mohou vybít svoji energii.

Obrazek

Péče:
Péče o Amerického buldoka je poměrně snadná, protože jde o otužilé a houževnaté psy, velmi robustního zdraví. Návštěvy zvěrolékaře jsou většinou pak jen na pravidelné očkování a odčervování. Jsou to psi krátkosrstí a proto je stačí pravidelně jednou týdně vykartáčovat.

Výchova:
Je to pes vyrovnané povahy, ovšem se sklony k dominantnímu chování. Sklony k dominanci se jako u ostatních plemen projevují převážně u samců. Proto musí být výchova Amerického buldoka od malička důsledná. Pes musí od počátku vědět, kde je v rodině jeho místo, a v jeho podřízeném postavení ho musíme udržovat láskyplným, ale rozhodným a důsledným jednáním a výchovou. Ve vztahu k dětem je dobromyslný,tolerantní a laskavý. je proto také neúnavným společníkem v dětských hrách. I zde však platí,že hry dětí se psem by měli vždy podléhat dohledu rodičů. Ti, kdo Amerického buldoka mají, jsou okouzleni jeho činorodostí a inteligencí a dovedou ocenit jeho výkony.

Obrazek

Americký buldok je národní plemeno Ameriky dosud neuznané FCI. Impozantní mohutné plemeno, které získává obdivovatele a chovatele na našem kontinentu. Jeho původ však sahá až k začátkům osídlování Ameriky. Byl používaný na farmách při práci s dobytkem a k lovu medvědů a prasat. Silný, neohrožený a hlavně velmi nedůvěřivý k cizím. Dnes hlídací pes milující bezmezně svou rodinu. Nadšených milovníků amerického buldoka přibývá po celém světě. Náš chov je na začátku, myslím, že začal na dobrých zvířatech s dobrým původem a rozdíly, které jsou vidět u nás na výstavách jsou běžné i na výstavách amerických. J. D. Johnson řekl: \\\\"Se zvyšujícím se počtem zločinů je buldok vyhledáván k nové práci jako vynikající hlídací pes a ochránce. Je to jeho znovu vzkříšení.\\\\" A já si jen přeji, ať jim to v povaze zůstane. Právě pro ni dnes obliba molossů stoupá. Nejen impozantní vzhled, ale i vrozená nedůvěra k cizím. To jsou cenné vlastnosti, které vymizely u mnoha plemen a které z našich psů dělají nejen rodinné mazlíčky, ale i stoprocentní hlídače.

Registry amerického buldoka a další chovatelské asociace:

AARBR - All American Rare Breed Registry

ABA - American Bulldog Association

ABBA - American Bulldog Breeders Association

ABCA - American Bulldog Club of America

ARBA - American Rare Breed Association

ARF - Animal Research Foundation

FRB - Federation of Rare Breeds

GABC - Game American Bulldog Club

NABA - National American Bulldog Association

NKC - National Kennel Club

WABA - Working American Bulldog Association

WWKC - World Wide Kennel ClubChovatelská stanice: SEMTEX - BULL


Adresa: Horní Lipová 262 Jeseník
Telefon: +420608428610
Zodpovědná osoba: BLANKA FURIŠOVÁ
www: www.american-bulldog.estranky.cz
Mail:

Plánujeme vrh: 01.01.1970
Hodnocení: 50 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Americký bulldog

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2023 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 1163

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
4.2 z 5
(87 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

50 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Olívie / Oliver, zítra Bohumil