přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: MARIA RIDGE


Adresa: Jasmínová 73, 50332 Hradec Králové - Březhrad
Telefon: +420737805632
Zodpovědná osoba: Martin Morávek
www: www.mariaridge.webnode.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 102/12
Certifikát CHS: Zobrazit Certifikát :::
Plánujeme vrh: 12.10.2012
Hodnocení: 98 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback


O nás:Chovatelská stanice Maria Ridge byla založena v roce 2012. Naší snahou je odchov zdravých, socialozovaných štěňat vyrovnané povahy. Ale také ridgebacků, kteří i po exteriérové stránce budou reprezentovat vzhled tohoto plemene.

O plemeni:Rhodéský ridgeback našima očima:
Povaha každého ridgebacka může být (a také je) jiná a to i v rámci jednoho vrhu. Vždy to však bude RR se svou vznešeností, rychlostí a elegancí, který nás při procházce okouzlí svou energií a vytrvalostí. Doma se však změní v klidného společníka, který má rád své pohodlí a pouze výjimečně štěká. Je to přítel se srdcem na svém místě, který potřebuje mít své pevné místo ve smečce a žít v těsné blízkosti svého pána. V žádném případě nesmí být chován venku, odloučeně od své rodiny. Je velmi citlivý, ohleduplný a něžný k dětem. A my si jen těžko můžeme představit lepšího parťáka a ochránce pro naši malou Marušku :).Na druhé straně je potřeba si uvědomit, že ridgeback je lovec s vlastní osobností, názorem a na povely reaguje mnohdy se zaváháním a rozmyslem. Ještě teď vzpomínáme na peprné začátky „cvičákového“ výcviku, kdy Moninka s nechápavým výrazem odmítala plnit opakovaně naše povely. S trpělivým přístupem spojeným s odměnami se však cvičení změnilo pro nás všechny v radost a příjemné zpestření.

Ze získaných zkušeností můžeme napsat, že pro výchovu a výcvik ridgebacka je důležitá láska, citlivý přístup, ale také určení pevných pravidel a důslednost!!! To vše by mělo začít již od příchodu vašeho štěňátka domů. Samozřejmě nejdříve začínáme výchovou, postupným stanovením pravidel a až později výcvikem!

Naše Moninka je součástí naší rodiny a osud jejich štěňátek nám není lhostejný. Proto nás zajímá, do jaké rodiny štěňátko půjde. Nadále bychom byli rádi s budoucími majiteli v kontaktu a získávaly informace o tom, jak se Vašemu pejskovi či fence od nás daří. Na oplátku Vám velmi rádi se vším poradíme (co nebudeme vědět, zjistíme :).

Štěňátka od nás, štěňátka z Maria Ridge:
Náš první vrh jsme plánovali velmi dlouho a velmi zodpovědně a proto bychom byli rádi, kdyby i budoucí majitelé našich štěňátek, dříve než si pořídí pejska, vše pečlivě zvážili a zodpovědně si, sami sobě (ale i nám), kladně odpověděli na otázku: „Budu vhodný a zodpovědný majitel Rhodéského Ridgebacka?“


Znovu bychom chtěli upozornit, že Rhodéský Ridgeback, vzhledem ke svému původu a povaze, není vhodný k celoročnímu pobytu venku, a proto ani my nebudeme prodávat štěňátka na zahradu a do kotců!!! Ridgeback je navíc velmi kontaktní pes a vyčleněním ze smečky by nejen velice trpěl, ale především by jste se VY ochudili o to nejkrásnější – soužití s Ridgebackem!!

Koupě psa je rozhodnutí minimálně na dobu 10 – 12 let. Proto by jeho pořízení nemělo být rozhodnutím okamžiku!!! Naopak by mělo následovat po zralé úvaze, konzultaci a souhlasu celé rodiny. Proto přednost při výběru štěněte budou mít zájemci, kteří se o náš vrh dlouhodobě zajímají. Mají zájem o březost Moninky, následně o štěňátka a jejich vývoj. Upředňostňujeme také zájemce, kteří nás před samotným odběrem malého ridgbecka, minimálně jednou navštíví.

Štěňátka budou vyrůstat s námi v domácím prostředí, obklopena malými dětmi, a budou v neustálém kontaktu s naší Moninkou. Postupně je budeme zvykat na běžný ruch domácnosti a venkovního prostředí. Štěňátka budou při odchodu do nových domovů zvyklá na granule Barkingheads „puppy“, které nás zaujali svým přírodním složením bez barviv a konzervantů . (Těmitoo granulemi, akorát řadou „fusspot“ je krmena i matka). Štěňátka navíc budou přikrmovaná masem, takže budou navyknutá na granule i přírodní stravu.

První návštěva u našich štěňátek bude možná ve dvou týdnech života, k odchodu do nových domovů budou připravena po 8 týdnech (prvních 14dní, kdy budou štěňátka potřebovat klid a být chráněna proti různým infekcím, Vám rádi vynahradíme spoustou fotografií)

Před odchodem do nových domovů naše štěňátka projdou kontrolou vrhu (především z důvodu vyloučení genetických vad, podchycení případných nemocí a určení standardu/nestandardu) od zkušených poradců chovu, budou řádně a v termínu odčervená a očkovaná. Dále štěňátko od nás bude vybaveno čipem nebo tetováním, mezinárodním očkovacím průkazem a pasem.
Samozřejmostí je chovatelský servis. Jako bonus (při včasné rezervaci štěňátka) nabízíme možnost výběru jména (samozřejmě s naší korekturou ), startovací balíček pro štěňátko do začátku a kontakt po celý život pejska.

Takže!
Těšíme se na shledání s Vámi a v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám zodpovíme veškeré dotazy!!!


Více zde: http://mariaridge.webnode.cz/chov-breeding/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Chovatelská stanice: MARIA RIDGE


Adresa: Jasmínová 73, 50332 Hradec Králové - Březhrad
Telefon: +420737805632
Zodpovědná osoba: Martin Morávek
www: www.mariaridge.webnode.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 102/12
Certifikát CHS: Zobrazit Certifikát :::
Plánujeme vrh: 12.10.2012
Hodnocení: 98 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 1

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
4.2 z 5
(6 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

98 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Albert, zítra Cecílie