přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: FELINE PARADISE * CZ


Adresa: Družstevní 241, 33301 Stod
Telefon: +420602380210
Zodpovědná osoba: Bc.Kydlíček Josef
www: www.kydlicek.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 5631
Certifikát CHS: Zobrazit Certifikát :::
Plánujeme vrh: 15.11.2013
Hodnocení: 100 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Sibiřská kočka


O nás: Jsme malá chovatelská stanice registrovaná roku u FIFE a specializujeme se na chov Sibiřských i Mainských mývalích koček. Kočky, kocouři i koťata jsou vychovávána v domácím prostředí s možností pobytu venku.Všem našim kočičím kamarádům věnujeme maximální péči a snažíme se, aby se jim u nás líbilo.
Ke spokojenosti našich zvířat přispívá pravidelná veterinární péče a krmení kvalitními krmivy - nejvíce milují naše kočky čerstvé maso a granule HILLS a ROYAL CANIN.
Naši chovní jedinci pocházejí ze špičkových chovatelských stanic, a proto je našim hlavním cílem chovat i odchovávat zdravá zvířata, která se co nejvíce ztotožňují s plemenným standardem.Pro koťátka z naší chovatelské stanice se snažíme nacházet hodné páníčky, kteří jim poskytnou milující náruč za jejich kočičí lásku, oddanost i milou společnost.

O plemeni:Sibiřské kočky se řadí k větším plemenům, její hmotnost se pohybuje mezi 4 až 9 kilogramy. Vyznačují se robustní stavbou těla.Sibiřská kočka patří mezi polo-dlouhosrsté kočky. Srst měla za úkol je chránit před mrazem a tím pádem je tvořena silnou vrstvou pesíků (hrubé, rovné, dlouhé chlupy), které odpuzují vodu, a bohatou, mastnou a nepřiléhavou podsadou, která funguje jako tepelná izolace. U sibiřské kočky jsou velké rozdíly mezi letní a zimní srstí. Zimní srst je výrazně bohatší na náprsence, límci a nohách. Je také o něco delší než letní.
Sibiřská kočka nepotřebuje žádnou náročnou péči o srst. Má samočisticí schopnost, takže by se vůbec neměla koupat, aby se její srst nepoškodila. Stačí je česat asi jednou týdně. Výhodou silné vrstvy pesíků je, že srst neplstnatí.

Mainská mývalí kočka se řadí k velkým polodlouhosrstým plemenům. Tělo by mělo být svalnaté a dlouhé s širokou hrudí. Krk je středně dlouhý, u kocourů silnější než u koček. Tlapky jsou velké a kulaté s huňatými chomáčky mezi prsty. Ocas je stejně dlouhý jako tělo a pokrytý dlouhou splývavou srstí. Hlava je v porovnání k tělu malá. Oči mají být velké, kulaté a posazené našikmo. Zbarvení bývá zelené, zlaté nebo měděné. Bílé kočky mohou mít modré nebo nestejné oči. Maine Coon má velké, vysoko postavené uši. U kořene jsou široké, na koncích zašpičatělé. Srst mainské mývalí kočky je hedvábná a příjemná na dotek. Na přední straně těla je o něco kratší než na zadní. Je povolené modré, zlaté, červené, bílé, krémové, černé, stříbrné, želvovinové a modře želvovinové zabarvení nebo tečkovaná, mramorová, tygrovaná kresba. Maine Coon často mívá bílý límec, rty nebo bradu.
V případě, že Mainské mývalí kočky žijí v bytě, uvítají venkovní výběh. Péče o srst u mainských koček není nijak náročná, protože i přes svoji jemnost nemá sklony k plstnatění. Občasné důkladné pročesání je však nutné.

Chovatelská stanice: FELINE PARADISE * CZ


Adresa: Družstevní 241, 33301 Stod
Telefon: +420602380210
Zodpovědná osoba: Bc.Kydlíček Josef
www: www.kydlicek.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 5631
Certifikát CHS: Zobrazit Certifikát :::
Plánujeme vrh: 15.11.2013
Hodnocení: 100 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Sibiřská kočka

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 920

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
4.0 z 5
(2 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

100 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Albert, zítra Cecílie