přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: Z TICHÉHO ÚDOLÍ, CZ


Adresa: 17. listopadu 628, 252 63 Roztoky u Prahy
Telefon: +420 602314011
Zodpovědná osoba: Jarmila a Michal Kaněrovi
www: sibcat.cz
Mail:

Plánujeme vrh: 20.07.2010
Hodnocení: 60 bodů ze 100

Chovatelská stanice sibiřských koček


O nás:Naše chovatelské stanice je registrovaná mezinárodní organizací FIFe od roku 2000. Kočičky chováme v domku v kruhu rodiny, mají přístup do všech částí bytu. Koťátka zadáváme celoročně, k odběru jsou od věku 13 týdnů, kdy jsou již odčervená a minimálně 2x očkovaná, s rodokmenem, očkovacím průkazem, samozřejmostí je kupní smlouva. V kontaktu s našimi „dětmi“ a jejich novými majiteli zůstáváme i nadále, rádi poskytneme rady novým majitelům. Potěší nás, když naše koťátka uvidíme na výstavách, není to však podmínkou.
Vývojem událostí, o kterém se blíže dočtete na našich webových stránkách, jsme došli k tomu, že v odchovech naší chovatelské stanice převažují sibiřská koťátka ve zbarvení stříbrném a želvovinovém s bílou (a v těchto barvách jednotlivě - černé, modré, červené a krémové).


O plemeni:Sibiřské kočky patří mezi polodlouhosrstá, tzv. přírodní plemena koček. S jejich vzhledem se můžete seznámit v encyklopediích koček, na fotografiích, můžete také navštívit některou z výstav koček, kterých se koná velké množství po celé republice. Co však není při tomto prvním seznámení možné, to je poznání jejich povahy. Sibiřky jsou společenské a komunikativní kočky, které nezapřou svou potřebu být v těsném kontaktu s člověkem. Rádi však mají také svého kočičího kamaráda, velice dobře se snášejí i ve větší skupině. Ani kočku s koťátky není nutné oddělovat do samostatné místnosti, všichni členové „smečky“ dokáží o koťátka hezky pečovat. Nečiní potíže chovat je pouze v bytě, bez možnosti volného výběhu. Ocení však možnost přístupu na balkon (musí ale být dobře zabezpečený). Rozhodně to nejsou kočky vhodné pro chov ve volieře, bez stálého kontaktu s člověkem. Sibiřky v sobě nezapřou povahu lovce, i když se v bytě musí spokojit s hmyzem. Ale i ten dovedou náležitě „ocenit“. Sibiřky jsou středně velké, tzv. přírodní plemeno koček s polodlouhou, samočistící srstí, která neplstnatí. Údržba jejich srsti není náročná, nevyžaduje tolik péče jako některá jiná dlouhosrstá plemena, není vhodné je koupat. Asociace FIFe sibiřské kočky uznala jako plemeno v roce 1998.


Chovatelská stanice: Z TICHÉHO ÚDOLÍ, CZ


Adresa: 17. listopadu 628, 252 63 Roztoky u Prahy
Telefon: +420 602314011
Zodpovědná osoba: Jarmila a Michal Kaněrovi
www: sibcat.cz
Mail:

Plánujeme vrh: 20.07.2010
Hodnocení: 60 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Sibiřská kočka

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 1298

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.0 z 5
(1 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

60 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Jiří, zítra Marek