přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: VŠSP SWISSY - QUARTERWORLD


Adresa: Třebestovice
Telefon: +420 606 709 874
Zodpovědná osoba: Petra Richtrová
www: www.vssp-swissy.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 824/05
Certifikát CHS: Zobrazit Certifikát :::
Plánujeme vrh: 28.04.2010
Hodnocení: 100 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Velký švýcarský salašnický pes


O nás:Chovatelská stanice Quarterworld se zabívá chovem plemene Velký švýcarský salašnicky pes již od roku 2005.
Chovem štěňátek jak na výstavní úspěchy nebo pouze jako člena rodiny. Štěňátka jsou s PP Vždy po výstavně úspěšných rodičích. Nezavislé návštěvy jsou vítány , Můžete nás kdykoliv navštívit prohlédnout si štěňátka dospělé psy a prostředí ve kterém vyrůstají.

Naši psi:
I. Ch. Bella from Eagle Hills
I. Ch. Banjin from Eagle Hills
Ch. Appy Quarterworld
Gran Vencedor Centurion – import Rusko
Conny Quarterworld
Devil Karantanski import Slovinsko
Fee Bee Quarterworld
Grand Vencedor Viva Victoria - import Rusko
Andula Cor Fortis

Nezavislé návštěvy jsou vítány , Můžete nás kdykoliv navštívit prohlédnout si štěňátka dospělé psy a prostředí ve kterém vyrůstají.


O plemeni:Krátký historický přehled
Předkové velkého švýcarského salašnického psa byli dříve ve střední Evropě značně rozšířeni. Často byli označováni jako řezničtí psi, byli to silní, tříbarevní, ale také černí s červenohnědými odznaky nebo žlutočerní psi. Chovali je nejen řezníci a obchodníci s dobytkem, ale i řemeslníci a sedláci k osobní ochraně i k ochraně majetku, ale i k nahánění dobytka a také k tahu.

U příležitosti jubilejní výstavy k 25. výročí založení Švýcarské kynologické společnosti (Schweizer kynologische Geselschaft-SKG) v roce 1908 v Langenthalu byli poprvé dva takoví psi předvedeni k posouzení jako krátkosrstí bernští salašničtí psi prof. Albertu Heimovi. Tento významný švýcarský kynolog z konce minulého a začátku 20. století, který se rozhodujícím podílem zasloužil o založení a konsolidaci chovu všech plemen švýcarských salašnických psů, poznal v těch dvou krátkosrstých psech původní, velké salašnické a řeznické psy, kteří již byli považováni za vymizelé.

Tito psi byli Švýcarskou kynologickou společností (SKG) uznáni jako samostatné plemeno a poprvé zapsáni v roce 1909 jako Velký švýcarský salašnický pes do 12. svazku Švýcarské plemenné knihy. V kantonu Bern byli vyhledáni další psi a feny kteří svým vzhledem odpovídali popisu tohoto plemene, jak jej připravil prof. Albert Heim. S těmi byl také založen již systematicky řízený čistokrevný chov. V lednu 1912 byl založen Klub velkých švýcarských salašnických psů, který převzal péči o chov a propagaci tohoto plemene. Po dlouhá léta zůstávala však chovná základna málo početná, neboť bylo obzvlášť těžké zajistit k chovu dobře způsobilé feny. Teprve od roku 1933 mohlo být ročně zapisováno do Švýcarské plemenné knihy více než 50 psů tohoto plemene. Dne 5. února 1939 byl poprvé FCI uznán a zveřejněn standard Velkých švýcarských salašnických psů, kteří byli používáni i ve službách švýcarské armády během II. světové války. Zde byli používáni k tahu a také k nošení břemen, zvláště v těžce přístupném horském terénu. Pracovní využití velkého švýcarského salašnického psa také přispělo k tomu, že v roce 1945 bylo poprvé zapsáno do Švýcarské plemenné knihy přes 100 štěňat a celkový stav tohoto plemene ve Švýcarsku obnášel 350 až 400 zvířat. Dnes je toto plemeno chováno i v okolních zemích Švýcarska. Pro svou klidnou a vyrovnanou povahu je velký švýcarský salašnický pes ceněn především jako pes vhodný pro rodinu. (Pozn. překladatele: V německém originálním standardu použité označení Familienhund nelze jedním slovem přeložit, neboť toto označení je široký pojem vyjadřující psa oddaného celé rodině, dobrého hlídače a psa, který také nevyžaduje speciální péči a úpravu).


Chov Velkých švýcarských salašnických psů je dnes rozšířen téměř po celé Evropě, i když v některých zemích jen ojediněle, ale nachází své příznivce i na jiných kontinentech a speciálně v USA.Chovatelská stanice: VŠSP SWISSY - QUARTERWORLD


Adresa: Třebestovice
Telefon: +420 606 709 874
Zodpovědná osoba: Petra Richtrová
www: www.vssp-swissy.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 824/05
Certifikát CHS: Zobrazit Certifikát :::
Plánujeme vrh: 28.04.2010
Hodnocení: 100 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Velký švýcarský salašnický pes

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2023 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 1146

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
5.0 z 5
(127 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

100 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Hynek, zítra Nela