Akce ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše akce přidat aktualitu

Psí akce Kočičí akce Rostlinné akce Cestovatelské akce Ostatní akce


  Ostatní akce
Den muzeí

Den muzeí umožní návštěvy i jindy nepřístupných prostor
Letošní Den muzeí připadne na čtvrtek 18. května.

Muzejní den připadá na 18. května, kdy jej připomene třeba pražské Uměleckoprůmyslové muzeum. Jinde, například v expozicích Národního muzea, se zájemci setkají se zvýšenou aktivitou muzejníků až v neděli 21. května. To proto, aby mohli zdarma přijít i rodiče s dětmi.

Zdarma bude vstup i zámek Kamenice nad Lipou, kde muzeum vystavuje kované železné práce a hračky.

V Panteonu hlavní budovy Národního muzea budou v neděli už tradičně členky Klubu lidové tvorby předvádět lidová řemesla. Oddělení prehistorie připravilo pro děti celodenní dílnu Řemeslníkem v pravěku. Na hlavním schodišti zahraje soubor Ludus musicus. V pracovnách budou připraveni odborníci posoudit návštěvníky přinesené staré knihy, zkameněliny, minerály a horniny, drahé kameny či schránky mořských měkkýšů.

Národopisná expozice Národního muzea Musaion v letohrádku Kinských bude v sobotu i v neděli přístupna zdarma také v rámci národopisné slavnosti, které představí nejlepší folklorní soubory a ukázky lidových řemesel. Národní památník na Vítkově uspořádá pět komentovaných prohlídek včetně výstavky o různých druzích kamene použitých pro jeho stavbu.

České muzeum hudby v Karmelitské ulici připraví na neděli poradnu pro majitele starých notových zápisů, poradnu pro hru na vybrané hudební nástroje, živé hudební ukázky na čtvrttónový klavír, historické klávesové nástroje, violu d´amore, violoncello a violu da gamba, loutnu a barokní příčnou flétnu. Přichystáno je okénko do dílny restaurátora houslí a turnaj pro děti základních škol. Program je zaměřený na hudební aktivity dětí a mládeže a nese název Jak rozeznít muzeum? - Dotýkati se a hlučeti dovoleno. Náprstkovo muzeum uspořádá v neděli komentované prohlídky expozic včetně historického interiéru knihovny Vojtěcha Náprstka.

Mezinárodní den muzeí se slaví od roku 1977 z podnětu Mezinárodní rady muzeí ICOM s cílem upozornit na důležitost těchto institucí ve společnosti.


E-mail:
Autor: Eliška

Datum vložení: 16.05.2006 v 00:00 / Sekce: Ostatní akce / Zhlédnutí: 2808

Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek: 01.01.1970 01:00
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Vladislav, zítra Doubravka