Diskuzní fórum www.celysvet.cz
http://www.celysvet.cz/diskuzni-forum/

MANSKÁ kočka
http://www.celysvet.cz/diskuzni-forum/viewtopic.php?f=33&t=46306
Stránka 1 z 1

Autor:  AnnW [ ned říj 28, 2007 9:54 pm ]
Předmět příspěvku:  MANSKÁ kočka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte Manskou kočku, já bych jí moc chtěla, ale nevím kde jí sehnat, u nás asi těžko viďte? :( Prosím o radu, díky všem! :wink:

Autor:  LeV [ úte pro 04, 2007 8:56 am ]
Předmět příspěvku: 

Záleží na tom, co přesně chcete - zda MAINSKOU kočku - těch je v České republice spousta s papíry i bez (vždycky se vyplatí kupovat kotě s papíry, ty "na mazla" mívají cenu která se blíží bezpapírovým mnohdy křížencům). Mainská kočka je mohutná, polodlouhosrstá kočka s hranatým čumákem, huňatým ocasem a "divokým" vzezřením. Pak ještě existuje kočka MANX - to je krátkosrstá bezocasá kočka z ostrova Man. Manxové v ĆR nejsou (nebo se alespoň nevystavují, mám pocit, že jeden exemplář si někdo dovezl s sebou z ciziny, ale zatím nechová). V podstatě pro laiky vypadá jako "obyčejná" kočka jen bez ocasu. Existuje i v dlouhosrsté varietě která se nazývá "cymric" - kymerská. Tyto kočky v obou varietách chová například holanská chovatelská stanice Blue Velvet a Red Alert. Lze vidět na www.bluevelvets.nl

Lenka V
www.burmilla.snadno.eu

Autor:  Ammazonic@seznam.cz [ úte pro 18, 2007 8:55 am ]
Předmět příspěvku:  prostor

Chtěla bych se zeptat, zda mainská mývalí kočka vyžaduje hodně prostoru, případně venčení, pokud žije v malém bytě o dvou místnostech?
Děkuju za radu

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/