Právě je pon lis 18, 2019 11:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 25, 2011 8:44 pm 
Nováček 1
Nováček 1

V úterý k večeru pouštěla panička A+F ven, oni se za chviličku vrátili, všichni jsme se napapkali a mě potom chtěla přendat z velké klece do menší, kde spinkám.
Jak mě vzala na ruku, já hned poznal, že něco není jako vždycky a musel jsem se letět podívat – a taky jo - proletěl jsem z kuchyně na chodbu, pak na verandu a vidím vchodové dveře otevřeny, panička je zapomněla zavřít, když přišli A+F domů. No to byla nádhera, jakou jsem ještě neviděl – ty vysoké stromy hned naproti našemu domku. Křičel jsem na plné pecky radostí, jak krásně frčím.
Panička za mnou hned vyběhla a volala, ale já si to musel přeci užít, ještě jsem nic takového nezažil.
Za chvíli jsem přelétl do nedalekého parčíku - to bylo něco. I tam jsem pořádně křičel a panička mě našla i tam. Vylétl jsem až úplně nahoru na strom, ona mě pořád volala, taky jsem jí odpovídal a alespoň uštipoval lístečky a posílal jí je dolů.
Pak přišel i páníček s velikým žebříkem, sice větším, než mám já v kleci, ale na mě by stejně nedosáhli a jak ho opřeli o strom, trochu to zarachotilo, já se lekl a honem jsem přeletěl na jiný.
Oni byli neúnavní, pořád na mě volali, nastavovali ruku s pamlsky, cinkali hračkami, ale já měl zábavu parádní, lepší - tolik větviček na ozobávání a lístečků mi teda panička nedává.
Zase za mnou lezli po žebříku, kolem chodila spousta lidí - no úplná senzace, všichni koukali nahoru a radili, jak mě polapit. Dokonce jeden pán říkal, ať mi donesou syrové maso, až pak mu pověděli, že nejsem kočka – chi chi.
Za chvíli byla tma, oni si dole pořád mohli ukroutit hlavy, ale mě už se chtělo hrozně moc spinkat….
I v noci za mnou panička přišla, že prý jim to taky radili, svítila nahoru baterkou a kolem šli zrovna policajti, taky se hned zapojili, pěkně pískali a jeden dokonce říkal, že mu uletěl 8letý papoušek, moooc ochočený, koukal prý na něho ze stromu, něco povídal a najednou frnk a už ho nikdy neviděl.
Pak zas přišli ráno, ještě se mi chtělo spinkat, ale bál jsem se strak – řvaly víc než já, tak jsem se krčil a jen jsem páníčky pozdravil, že tam pořád jsem. Oni zase se žebříkem a tak jsem se prolétl o kus dál, z okna na mě mluvila nějaká paní a páníčkové pořád neúnavně za mnou. Pak jsem se prý skoro vrátil domů, ale v parku se mi moc líbilo, proto jsem zas letěl zpět. To už mě hledali i Arny s Fatynkou, už jsem je dlouho neviděl a proto jsem je z výšky pěkně pozdravil.
Hned věděli, že jsem to já, Arny hrozně kňučel a Fatynka pobíhala a vyskakovala jako blázen.
když odešli, už se mi nějak začalo stýskat a taky jsem měl hlad a žízeň. Přeletěl jsem na nižší stromy a podívat se zblízka, kdo že to sedí na lavičce a jestli třeba nemají něco dobrého.
Páníčci to nebyli a ještě na mě udiveně koukali, říkali mi Pepíku a ani nenatáhli ruku, že bych si k nim přisedl. Pak už jsem chodil i po cestičce a hledal něco k snědku. Nic tam nebylo a tak jsem loupal kůru ze stromu. A nejednou vidím páníčka zase se žebříkem a paničku, která nesla moji oblíbenou větev, co mám doma na kleci. Přišla ke stromu, nastavila mi ji a já honem na ni a pak na její ruku – byl jsem tuze rád, že jsem u ní a ona si mě šťastně nesla domů, myslel jsem, že mě radostí umačká. Říkala mi po cestě Lumpíku, Lumpíku ty jsi nám tedy dal.
Doma jsem se hodně napapkal, napil a byl moc hodný, vůbec jsem nekřičel, jen jim všechno pěkně vyprávěl, co jsem na výletě zažil.
A panička říkala, Lumpíku to už se nikdy nestane, teď už se vždy radši 100x přesvědčím, jestli je všude zavřeno – už máš s dalšími výlety smůlu. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 9:43 am 
Nováček
Nováček

Moc pěkný příběh, opravdu mě pobavil :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina