Právě je úte lis 12, 2019 12:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BARF okénko
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:14 pm 
Nováček 1
Nováček 1

Rady a tipy, jak krmit syrovým masem, zeleninou, ovocem a kostma :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:37 pm 
Nováček
Nováček

takže nějaké fotečky:-) Není to krása?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:43 pm 
Nováček 1
Nováček 1

mnamka veliká :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:44 pm 
Nováček 1
Nováček 1

taky nějaké fotečky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:59 pm 
Nováček 1
Nováček 1

Tak já taky přidám fotečku naší první syrové večeře :wink:

[img]http://www.celysvet.cz/metrik/line-eaa36f778dd3c03fbcab3e8d6a4d5d9a.png[/img]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:40 am 
Nováček
Nováček

holky, vypadá to nádherně....Šári to fialovo bílé, to je nějaké zelí, nebo co to je? jo a jaké dáváš koření?

jo a mám tři dotazy:
- ty ryby, když je dáte syrové, co kosti? vyndáváte je? a když se uvaří, ztvrdnou taky jako ty kuřecí?
- zelí, myslíte, že když vařím, mám tam přidat k zelenině taky to zelí a povařit nebo ho dávat k hotovému jídlu syrové?
- jo a myslíte, že třeba v létě můžu vařit a v zimě dávat barf? takže půl roku tak a půl tak?
...jste mě tím trochu nahlodaly....alel Michal je proti tomu a já si taky nejsem jista, ale hrozně mě to zajímá....třeba to vyzkoušíme...nevím kdy, ale někdy snad jo... :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:42 am 
Nováček 1
Nováček 1

Krása Luci, hlavně že Meggušce jede, já jsem zvědavá jestli ti bude papat i ráno, myslím,že si to nenechá ujít i když není zvyklá :D

já vůl včera zapomněla vytáhnout maso z mrazáku, tak holky dostanou až tak kolem poledne. jsem jim to vynahradila aspoň sušeným

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 9:21 am 
Nováček 1
Nováček 1

berulina píše:
holky, vypadá to nádherně....Šári to fialovo bílé, to je nějaké zelí, nebo co to je? jo a jaké dáváš koření?

jo a mám tři dotazy:
- ty ryby, když je dáte syrové, co kosti? vyndáváte je? a když se uvaří, ztvrdnou taky jako ty kuřecí?
- zelí, myslíte, že když vařím, mám tam přidat k zelenině taky to zelí a povařit nebo ho dávat k hotovému jídlu syrové?
- jo a myslíte, že třeba v létě můžu vařit a v zimě dávat barf? takže půl roku tak a půl tak?
...jste mě tím trochu nahlodaly....alel Michal je proti tomu a já si taky nejsem jista, ale hrozně mě to zajímá....třeba to vyzkoušíme...nevím kdy, ale někdy snad jo... :lol:

ryby normálně s kostma, jsou krásně pružné a měkké, i z velkého kapra to holky zvládly naprosto normálně.pokud chceš rybu vařit, tak asi obrat a bez kostí, to bych řekla, že budou o dost pichlavější a tvrdší
zelí bych dala klidně syrové, když nechceš dát syrové, tak třeba jen spařené? ale syrovou zeleninou ke granulím a vařenému masu fakt nic nezkazíš

proč to chceš vůbec střídat? myslím, že když to nebude i s granulema, tak střídat syrové půl roku a vařené půl roku vůbec nevadí, jen když budeš přecházet na vařené, tak může mít chvíli řidší bobek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 9:29 am 
Nováček
Nováček

eliss_ píše:
berulina píše:

jo a mám tři dotazy:

ryby normálně s kostma, jsou krásně pružné a měkké, i z velkého kapra to holky zvládly naprosto normálně.pokud chceš rybu vařit, tak asi obrat a bez kostí, to bych řekla, že budou o dost pichlavější a tvrdší
zelí bych dala klidně syrové, když nechceš dát syrové, tak třeba jen spařené? ale syrovou zeleninou ke granulím a vařenému masu fakt nic nezkazíš

proč to chceš vůbec střídat? myslím, že když to nebude i s granulema, tak střídat syrové půl roku a vařené půl roku vůbec nevadí, jen když budeš přecházet na vařené, tak může mít chvíli řidší bobek

no nejsem si jista, jak v létě.....opravdu se mi už stalo, že maso nebylo nejčerstvější a navíc Tamča ne vždy vše hned sežere, tak když to budu mít v létě v lednici, tak aby tomu něco nebylo....no to je asi furt ten samý problém, kolem kterého se točím.... zdravotní nezávadnost, když to není vařené.... :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 9:35 am 
Nováček 1
Nováček 1

no nejsem si jista, jak v létě.....opravdu se mi už stalo, že maso nebylo nejčerstvější a navíc Tamča ne vždy vše hned sežere, tak když to budu mít v létě v lednici, tak aby tomu něco nebylo....no to je asi furt ten samý problém, kolem kterého se točím.... zdravotní nezávadnost, když to není vařené.... :?[/quote]

já si myslím, že to léto neovlivní, si vem, jak je to vše kontolované. a třeba takové hovězí, by ani čerstvé být nemělo, aby bylo dobré :) ale pes je úplně něco jiného než člověk, u nás na louce, když sekali trávu, tak pozabíjeli strašných myší...a Jess jich hrozně sežrala, nedala se prostě uhlídat, jsem se modlila, ať nejsou něčím nakažený...no naštěstí ne a milé Jessince nic nebylo...akorát mě se vždy z toho chtělo zvracet

pes ti v přírodě naprosto s klidem sežere už hnijící maso, žaludek a šťávy na to prostě mají uzpůsobený. a hlavně, trávicím traktem jim to projde fakt rychle, ne jako nám, takže třeba i paraziti se nemají šanci usadit

jo a Mončo schválně jsem zkusila zadat tuhle otázku zdravotní nezávadnosti masa na fb ve skupině barf, jsou tam fakt zkušený lidi, tak ti pak překopíruji, co na to říkají, ju.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 10:07 am 
Nováček 1
Nováček 1

[quote="eliss_"]Krása Luci, hlavně že Meggušce jede, já jsem zvědavá jestli ti bude papat i ráno, myslím,že si to nenechá ujít i když není zvyklá :D

to víš, že papala. měla zase kuřecí prsíčko, kousek křídla, celer a salát.. jen ten salát zase zůstal. něco málo z něho pojedla, ale ne všechno. I kosti už jí šly líp než včera, na ty si musí zvyknout. ještě jí to sekám celkem na malé kousky...
Jen té zeleniny dávám asi o něco víc, mě příjde, že kdyby to mělo být přesně podle té kalkulačky, tak tam dám strašně maličko... tak jí tam šoupnu od oka.. a co nesní vyhazuju.. samozřejmě tam toho nemá kdovíjaký kotel.. ale asi tak jednuo tolik zeleniny než je napsané. zase je fakt, že úplně celou jí nesní.. ještě to musím vychytat.

[img]http://www.celysvet.cz/metrik/line-eaa36f778dd3c03fbcab3e8d6a4d5d9a.png[/img]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 10:10 am 
Nováček
Nováček

jo a Mončo schválně jsem zkusila zadat tuhle otázku zdravotní nezávadnosti masa na fb ve skupině barf, jsou tam fakt zkušený lidi, tak ti pak překopíruji, co na to říkají, ju.[/quote]

díky moc, já teď naprosto nestíhám tak na fb vůbec nechodím, navíc v práci to máme stejně bloklý......ale až budu v lázních tak určitě furt budu čmuchat, kde kdo je, abych se mohla aspoň trochu vykecat... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 10:27 am 
Nováček 1
Nováček 1

to je šikula ta megguš a kouše hezky ty kostičky? u nás to nejdýl trvalo jessince...rozuměj tak týden :lol:

jinak zeleninka určitě neškodí navíc, s tím salátkem, člověk to musí vychytat, něco jim moc nejede, asi jako lidem.
Holkám šíleně chutná kysané zelí, čínské zelí, okurka, květák, mrkev jak kdy, pak kedlubna, no je toho spousta

já jsem jim to ze začátku taky chystala sama, teď jim klidně dá i milan, jen vyklopí půlku masa z mističky a prdne nějakou zeleninku-to hlavně když zapomenu vytáhnout maso z mrazáku, třeba jako dnes :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 10:33 am 
Nováček 1
Nováček 1

Pro Monču

Ingrid Labudíková
Potřebovala bych poradit, jak vysvětlit kamarádce, která uvažuje o Barfu, že se fakt nemusí bát syrového masa, z důvodu zdravotní nezávadnosti.Jak to tak známe i jí se občas stane, že maso už nevypadá moc čerstvě a měla z něj dokonce i salmonelu, z toho důvodu se toho tak nějak bojí.

*
*
*
*
o
Míša Rambousková no to se asi nevysvětlí...jedině že by ze začátku kupovala maso každý den čerstvé u řezníka. Časem jí to přestane bavit a bude kupovat to např. z vetamixu a tak
Před 49 minutami · To se mi líbíUž se mi to nelíbí · 1
o
Nikola Zajoncová Solisová Jednoduše, že maso se dává přemrsžené a že pes má jiné PH žaludku než člověk :-)
Před 48 minutami přes mobilní telefon · To se mi líbíUž se mi to nelíbí
o
Veronika Bubeníčková Lerchová i krmné maso prochází vet. kontrolami. Pokud se nějaké maso "nezdá" nebo "nevypadá", tak nejíst, to je logické, jak lidi, tak psi
Před 48 minutami · To se mi líbíUž se mi to nelíbí
o
Ingrid Labudíková ona by ani vetamix neřešila, má 3kg fenečku a stejně by kupovala v řeznictví a obchoďácích
o
Mája Locolindo Já bych se odkázala na nějakého veterináře, co barf podporuje, jestli by byl ochotný napsat "doporučení" a vysvětlení, že to maso je opravdu v pořádku i když bude trochu páchnout (jakože to jich bude dost :D)
o
Míša Rambousková tak to si myslim že se bát fakt nemusí...ano chápu...když měla salmonelu...tak je jasné že má větší obavy, ale zase se to nesmí přehánět...pes jak psala Nikola, má jiné PH mnohem agresivnější, takže by neměl být problém....někdy se doporučuje po granulích chvilku jim to maso vařit a pak dávat syrové..právě aby si zvykli na to maso...ale dávala bych rovnou syrové
Před 45 minutami · To se mi líbíUž se mi to nelíbí
o
Ingrid Labudíková ona vaří + dává granule, takže přechod na syrové by měl být ok :)
Před 43 minutami · To se mi líbíUž se mi to nelíbí
o
Míša Rambousková Ale když se opravdu někdo takhle bojí toho, tak prostě když se mu to maso nebude zdát, tak aby jí to nedávala...nic jiného.
Před 41 minutami · To se mi líbíUž se mi to nelíbí
o
Nikola Kratochvílová Tak já tohle nijak u holek neřeším :-) Ba naopak nechávám maso sem tam "zemřít" Aby krásně nazelenalo a oslizlo :-))) Velice to prospívá střevní mikrofloře :-) a holky si na tom pochutnávají :-)
Před 24 minutami · To se mi líbíUž se mi to nelíbí
o
Dana Součková Ať si nastuduje stránky www.ma nwe a jestli ji nepřesvědčí ty, tak už nic a nemá cenu ji násilím nutit. Zavanějící maso jsem se dočetla že je pro psy přirozeně lépe stravitelné, v přírodě ledničku k dispozici nemají a úlovek zasmradne taky
KissRisk.com - Cold Sores (Oral Herpes Simplex) and Other Diseases are Contracted Through Kissing, e
www.KissRisk.com
Cold sores and other diseases are contracted through kissing, etc. Cold sore treatment can not eliminate the disease.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 11:31 am 
Nováček
Nováček

díky moc Inuš :D v lázních budu studovat...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina