Diskuzní fórum www.celysvet.cz
http://www.celysvet.cz/diskuzni-forum/

Ibišek Čínský
http://www.celysvet.cz/diskuzni-forum/viewtopic.php?f=7&t=47730
Stránka 1 z 1

Autor:  Lussye [ stř led 12, 2011 12:05 pm ]
Předmět příspěvku:  Ibišek Čínský

Zdravím, po dlouhým párání jsem narazila na toto fórum, tak Vás chci poprosit o radu.

Jeden z ibišku má na konci listu malou lepkavou kapku, má to skoro na každým listě. Škůdce žádného nevidím, ibišek se tváří zdravě, je pěkný, barevný a stále kvete. Nevíte čím to může být. :cry:

U druhého ibišku, kterého mám v jiné místnosti, a celý léto , podzim byl pěkný...teď vypadá nemocně, je povadlý, vrchní listy má zdeformpované a nevím co sním? :cry:

Autor:  mafiana [ stř zář 11, 2013 9:15 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Ibišek Čínský

Zdravím všechny nadšence pěstující ibišky - našla jsem toto fórum hledajíc radu, co mi to vlastně ničí moje ibišky a jak to zlikvidovat.
Ibišek sice stále nasazuje poupata a kvete, ale hlavně stopka poupěte je pokrytá černými tečkami, které jsou po setření mokré a poupata už jsou obsypaná něčím, co se trochu podobá malým kulatým mšicím. Listy žloutnou a zvrchu jsou úplně lepkavé a zespodu jsou obsypané malými žlutými tečkami a pár těmi kulatými hmyzy!
Kdysi jsem bojovala s molicemi a trvalo mi snad dva roky, než jsem se jich zbavila a teď zase tyhle potvory!
Poradíte někdo, jak se těch škůdců zbavit? Nejsem moc přítelem herbicidních postřiků - myslíte, že pomůže celé rostliny omýt jarovou vodou a pak postříkat olejovým roztokem? (tohle totiž teprve zabralo na ty molice - žádný herbicid je nedokázl zlikvidovat natrvalo)!

Autor:  Dvořáková Blanka [ stř říj 16, 2013 3:49 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Ibišek Čínský

Ze zkušenosti s Ibišky bych řekla,že se jedná o svilušky.Podle mých zkušeností opravdu nejlépe účinkují insekticidní tyčinky.Jsou sice drahé,ale opravdu účinné.Podle velikosti květináče se dávají 2-3 podle návodu.Výsledek je opravdu zaručen.Já dávám je dávám do pokojovek,které jsem letnila venku,protože obyčejně se v teple nějaký škůdce objeví.Doufám,že Vám tato rada pomůže.Zdravím Dvořáková Blanka

Autor:  TerisSs [ stř kvě 14, 2014 5:12 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Ibišek Čínský

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám ibišek, který jsem dostala od maminky k narozeninám... pořád nám kvete.. dá se říct, že v kuse už asi rok ale listy začaly padat a nevím proč. Díky za radu. :wink:

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/