Francouzská jižní a antarktická území (French southern and antarctic lands): Podrobné informace o zemi, fotografie, mapy, obyvatelstvo, města, hospodářství, životní prostředí

Réunion byl objeven v roce 1513 a v roce 1638 obsazen Francouzi, kteří sem postupně dováželi africké otroky pro práci na plantážích.

ÚvodFrancouzská jižní a antarktická území
Země:

Francouzská jižní a antarktická území
French southern and antarctic lands

Dějiny:

V únoru 2007, Iles Eparses stal nedílnou součástí Francouzská jižní a antarktická území (TAAF). V jižních zemích jsou nyní rozděleny do pěti správních obvodů, z nichž dva jsou souostroví, Iles Crozet a Iles Kerguelen, třetí je okresní složený ze dvou sopečných ostrovů, Ile Saint-Paul a Ile Amsterdam, čtvrtý, Iles Eparses, sestává z pět tropických ostrovů roztroušených kolem Madagaskaru. Které neobsahují žádné trvalé obyvatele a navštívil pouze výzkumní pracovníci studují původní živočichy, vědci z různých vědeckých stanic, rybáři a vojenského personálu. Pátý okrsek je část Antarktidy, která se skládá z Adelie Pozemek, tenký plátek Antarktidy kontinent objevili a tvrdil, kterou francouzská v roce 1840.
Ile Amsterdam: Discovered ale nejsou uvedeni v 1522, který španělská, ostrov následně dostal označení Nieuw Amsterdam od Holanďana, se tvrdilo, ze strany Francie v 1843. A krátký-žil pokus o chov skotu začalo v roce 1871. A francouzská meteorologická stanice zřízená na ostrově v roce 1949 je stále v provozu.
Ile Saint Paul: Ohlašované ve Francii od roku 1893, byl ostrov rybářského průmyslu centrum 1843 - 1914. V roce 1928, a bodlinatý humrové konzervárna byla stanovena, ale pokud je firma v konkurzu v roce 1931 odešel, sedm pracovníků byly opuštěny. Pouze dva přežily až 1934, když konečně dorazil na záchranu.
Iles Crozet: velká souostroví tvořené z Crozet Plateau, Iles Crozet je rozdělena do dvou hlavních skupin: LOccidental (na Západě), který zahrnuje Ile aux Cochons, Ilots des Apotres, Ile des Pingouins a útesy Brisants de lHeroine a LOriental (východ), která zahrnuje Ile dest a Ile de la Držení (největší ostrov na Crozets). Discovered a tvrdil, ze strany Francie v 1772, ostrovy byly použity pro těsnění a loveckými jako základnu pro lov velryb. Původně podává jako závislost na Madagaskaru, se staly součástí tohoto TAAF v roce 1955.
Iles Kerguelen: Tento ostrov skupiny objevil v 1772, se skládá z jednoho velkého ostrova (Ile Kerguelen) a asi 300 menších ostrovů. Stálá skupina 50 až 100 vědců zdržuje na hlavní základnu v Port-aux-Francais.
Adelie Pozemek: Jediné non-ostrovního okresu se TAAF je Antarktida tvrzení známé jako Adelie země. Americká vláda nerozpoznává jako francouzská závislosti.
Bassas da Indie: Francouzský dispozici od 1897, tento atol je sopečné horniny obklopen útesy a je zaplavena při vysoké vlny.
Europa Island: Tento silně zalesněném ostrově byla francouzština dispozici od roku 1897, je na místě malá vojenská posádka, že pracovníci meteorologické stanice.
Glorioso ostrovy: Francouzský dispozici od 1892, v Glorioso ostrovy se skládají ze dvou lushly Vegetací porostlé korálové ostrovy (Ile Glorieuse a Ile du Lys) a tři skalní ostrůvky. A vojenské posádky provozuje počasí a rozhlasových stanic na Ile Glorieuse.
Juan de Nova Island: Pojmenované po 15. století, slavný mořeplavec a objevitel španělština, ostrov byl francouzský držení od roku 1897. Byl využíván pro své guáno a fosfátů. V současné době malá vojenská posádka dohlíží na meteorologické stanici.
Tromelin Ostrov: prvního prozkoumají Francouzské v 1776, ostrov přišli pod jurisdikci Reunion in 1814. V současné době slouží jako mořská želva svatyně a na místě je důležité meteorologické stanice.

GeografieFrancouzská jižní a antarktická území
Umístění:

jihovýchodní a východní Afriky, ostrovy v jižním Indickém oceánu nedaleko Madagaskaru a některých dalších asi stejně mezi Afrikou, Antarktidou a Austrálií;

Zeměpisné souřadnice:

°37°50´ jižní zeměpisné šířky, 77°32´ východní zeměpisné délky

Odkaz na mapu:

Antarktida, Afrika

Zobrazit mapu státu: Francouzská jižní a antarktická území :
Rozloha:

Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul): celkem - 55 čtv. km ; pevnina - 55 čtv. km , voda - 0 čtv. km
Ile Saint-Paul (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul): celkem - 7 čtv. km , pevnina - 7 čtv. km , voda - 0 čtv. km
Iles Crozet: celkem - 352 čtv. km ; pevnina - 352 sq čtv. km , voda - 0 čtv. km
Iles Kerguelen: celkem - 7215 čtv. km , pevnina - 7215 čtv. km , voda - 0 čtv. km
Bassas da Indie (Iles Eparses): celkem - 80 čtv. km , pevnina - 0,2 čtv. km , voda - 79,8 čtv. km (laguna)
Europa Island (Iles Eparses): celkem - 28 čtv. km ; pevnina - 28 čtv. km , voda - 0 čtv. km
Glorioso ostrovy (Iles Eparses): celkem - 5 čtv. km , pevnina - 5 čtv. km , voda - 0 čtv. km
Juan de Nova Island (Iles Eparses): celkem - 4,4 čtv. km ; pevnina - 4,4 čtv. km , voda - 0 čtv. km
Tromelin Island (Iles Eparses): celkem - 1 čtv. km , pevnina - 1 čtv. km , voda - 0 čtv. km

233 místo / Porovnat s jinými státy : / Vývoj a změny v čase :
Rozloha - srovnání:

Ile Amsterdam: méně než polovina velikosti Washington, DC
Ile Saint-Paul: větší než 10 krát velikost nákupního centra ve Washingtonu, DC
Iles Crozet: asi dvakrát větší než Washington, DC
Iles Kerguelen: trochu větší, než Delaware
Bassas da Indie (Iles Eparses): rozloha asi třetina Mall ve Washingtonu, DC
Europa Island (Iles Eparses): asi šestina velikosti Washington, DC
Glorioso ostrovy (Iles Eparses): asi osmkrát větší Mall ve Washingtonu, DC
Juan de Nova Island (Iles Eparses): asi sedmkrát větší Mall ve Washingtonu, DC
Tromelin Island (Iles Eparses): přibližně 1,7 krát větší Mall ve Washingtonu, DC

Hranice:

0 km

Pobřežní linie:

Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul): 28 km
Ile Saint-Paul (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul):
Iles Kerguelen: 2800 km
Bassas da Indie (Iles Eparses): 35,2 km
Europa Island (Iles Eparses): 22,2 km
Glorioso ostrovy (Iles Eparses): 35,2 km
Juan de Nova Island (Iles Eparses): 24,1 km
Tromelin Island (Iles Eparses): 3,7 km

Námořní nároky:

teritoriální moře: 12 mořských mil výlučné ekonomické zóny: 200 mořských mil od Ilese Kerguelen a Iles Eparses (nezahrnuje zbytek Francouzská jižní a antarktická území), Juan de Nova Island a Ostrov Tromelin tvrzení kontinentální šelf 200 metrů hloubky, nebo do hloubky využívání

PodnebíFrancouzská jižní a antarktická území
Podnebí:

Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul: Atlantik s přetrvávající západním větrům a vysoké vlhkosti
Iles Crozet: větrno, zima, mokro, a clear
Iles Kerguelen: Atlantik, zima, zataženo, větrno
Iles Eparses: tropické

Povrch:

Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul): a sopečný ostrov s strmé pobřežní útesy; centru patře sopky je velká plošina
Ile Saint-Paul (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul): trojúhelníkového tvaru, na ostrově je nejvyšší ze sopky, se strmými skalnatými srázy na východní straně, má aktivní termální prameny
Iles Crozet: velká souostroví tvořené z Crozet Plateau je rozdělena do dvou skupin ostrovů
Iles Kerguelen: interiér velkého ostrova Ile Kerguelen se skládá z robustní terénu vysokých hor, kopců, údolí a plání s mnoha poloostrovy sahající od svého pobřeží
Bassas da Indie (Iles Eparses): atol, topí v přílivu; mělké (15 m) lagunové
Ostrov Europa, Ostrovy Glorioso, Juan de Nova Island: nízké, ploché a písčité
Tromelin Island (Iles Eparses): nízké, ploché, písčité, pravděpodobně sopečného seamount

Výškové extrémy:

Nejnižší bod: Indický oceán 0 m
Nejvyšší bod: Mont de la Dives na Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul) 867 m; nepojmenované místo na Ile Saint-Paul (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul) 272 m; Fotografie Marion-Dufresne v Ilese Crozet 1090 m ; Mont Ross v Ilese Kerguelen 1850 m; nepojmenované místo na Bassas de Indie (Iles Eparses) 2,4 m; nepojmenované místo na Europa Island (Iles Eparses) 24 m; nepojmenované místo na Glorioso ostrovy (Iles Eparses) 12 m; nepojmenované místo na Juan de Nova Island (Iles Eparses) 10 m; nepojmenované místo na Tromelin Island (Iles Eparses) 7 m

Přírodní zdroje:

ryb, raků

Využíváná půda:

Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul) - 100% stromů, trav, kapradí a mech, Ile Saint-Paul (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul) - 100% trávy, kapradí a mech; Ilese Crozet - 100 % tossock tráva, vřes a kapradiny; Ilese Kerguelen - 100% tossock trávu a Kerguelen zelí; Bassas da Indie (Iles Eparses) - 100% rock, korálové útesy a písku; Europa Island (Iles Eparses) - 100% mangovník bažiny a suchých lesů; Glorioso ostrovy (Iles Eparses) - 100% svěží vegetací a kokosových palem, Juan de Nova Island (Iles Eparses) - 90% lesy, 10% ostatní; Tromelin Island (Iles Eparses) - 100% trávy a rozptýlené kartáč (2005 )

Zavlažovaná půda:

0 km

Přírodní nebezpečí:

Ile Amsterdam a Ile Saint-Paul jsou neaktivní sopky, Iles Eparses předmětem pravidelné cyklony; Bassas da Indie je námořním nebezpečí, protože je pod vodou a to po dobu tří hodin před a po vysoký příliv a obklopená útesy

Životní prostředí - aktuální problémy:

zavlečení cizích druhů na Ilese Crozet způsobila závažné škody na původní ekosystém; překročení Patagonie ledovek kolem Ilese Crozet a Iles Kerguelen

Geografie - poznámka:

ostrovy složka je široce rozptýlené po celé vzdálených lokalitách v jižním Indickém oceánu
Bassas da Indie (Iles Eparses): na atol je kruhový útes, který sedí na vrcholu dlouho-vyhynul, ponořeném sopka
Europa Island a Juan de Nova Island (Iles Eparses): útočiště pro volně žijící živočichy mořských ptáků a mořských želv
Glorioso Island (Iles Eparses): ostrovy a skály jsou obklopeny rozsáhlou útes systém
Tromelin Island (Iles Eparses): climatologically důležitou lokalitou pro předpovídání cyklóny v západní části Indického oceánu, volně žijících živočichů svatyně (mořské ptáky, želvy)

ObyvatelstvoFrancouzská jižní a antarktická území
Obyvatelstvo:

Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul): nemá stálé obyvatele, ale má meteorologickou stanici
Ile Saint-Paul (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul): je neobydlený
Iles Crozet: je neobydlený kromě 18 - 30 lidí, počet zaměstnanců se Alfred Faure výzkumné stanice na Ile del la Držení
Iles Kerguelen: 50 - 100 vědců se nachází na hlavní základně v Port-aux-Francais na Ile Kerguelen
Bassas da Indie (Iles Eparses): neobyvatelná
Ostrov Europa, Ostrovy Glorioso, Juan de Nova Island (Iles Eparses): malá francouzská vojenská posádka a několik pracovníků a vědců
Tromelin Island (Iles Eparses): neobydlený, s výjimkou návštěv vědci

241 místo / Porovnat s jinými státy : / Vývoj a změny v čase :
Závislost:

zámořské území Francie od roku 1955; podáván z Paříže do Administrateur Supérieur Eric PILLOTON (od 10. dubna 2007)

VládaFrancouzská jižní a antarktická území
Země - jméno:

dlouhá forma: Území Francouzská jižní a antarktická území
krátká forma: Francouzská jižní a antarktická území
místní dlouhá forma: Territoire Australes et des Terres Antarctiques françaises
místníkrátká forma: Terres Australes et Antarctiques françaises
Zkratka: TAAF

Administrativní rozdělení:

žádný (zámořské území Francie); neexistují první objednávky-správní rozdělení, jak je definována v americké vládě, ale existuje pět správních obvodů s názvem Ilese Crozet, Iles Eparses, Iles Kerguelen, Ile Saint-Paul a Ile Amsterdam, pátý okrsek je Adelie Pozemek pohledávky v Antarktidě, které není uznané USA

Zobrazit všechna města státu: Francouzská jižní a antarktická území :
Právní systém:

právních Francie, případně použije

Výkonná moc:

hlava státu: prezident Nicolas Sarkozy (od 16. května 2007), zastoupené vedoucí správce Rollon MOUCHEL-BLAISOT (16. října 2008)

Mezinárodní organizace - účast:

UPU

Diplomatické zastoupení v USA:

žádný (zámořské území Francie)

Diplomatické zastoupení z USA:

žádný (zámořské území Francie)

Vlajka - popis:

pod vlajkou Francie je

EkonomikaFrancouzská jižní a antarktická území
Ekonomický přehled:

Hospodářská činnost je omezena na obsluhu meteorologické a geofyzikální výzkumné stanice, vojenské základny, a francouzštině a dalších rybářských flotil. Rybích úlovků vyložených na Ilese Kerguelen zahraničních lodí jsou vyváženy do Francie a Reunion.

Komunikace / internetFrancouzská jižní a antarktická území
Komunikace - poznámka:

jednoho nebo více meteorologických stanic, na každé držení;

Internet - kód země:

.tf

Internet - host:

38 (2008)

200 místo / Porovnat s jinými státy : / Vývoj a změny v čase :
DopravaFrancouzská jižní a antarktická území
Letiště:

4 (po jednom na Europa Island, Glorioso ostrovy, Juan de Nova Island a Tromelin Island v Ilese Eparses okres) (2006)

189 místo / Porovnat s jinými státy : / Vývoj a změny v čase :
Přístavy a terminály:

none; příbřežního úchyt pouze

Doprava - poznámka:

navigace - majáky: Europa Island 18m, Juan de Nova Island (strana W) 37 m; Tromelin Island (NW bodu) 11 m (všechny v Ilese Eparses okres)

ObranaFrancouzská jižní a antarktická území
Obrana - poznámka:

obrana je odpovědností Francie

RůznéFrancouzská jižní a antarktická území

Zobrazit všechny obrázky: Francouzská jižní a antarktická území

Diskuze k článku: Francouzská jižní a antarktická území

Zobrazit všechny země na světě


Předchozí článek Krok zpět Hlavní stránka Přidat k oblíbeným Diskuze k článku: Réunion Příspěvek k článku: Réunion Pošli článek mailem kamarádům Nahoru Další článek

Poradna k článku: Réunion
 Poradna k článku Francouzská jižní a antarktická území
Diskuze k článku: Réunion
 Diskuze k článku Francouzská jižní a antarktická území
Fotosoutěž: psů, koček, rostlin, cestování a ostatní
 Fotosoutěž Psi, kočky a td.
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2020 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Réunion
Réunion


Réunion
Réunion


Réunion
Réunion


Réunion
Réunion


Fotogalerie (4)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Réunion, neváhejte ...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Matouš, zítra Darina