Kuvasz

Gacsaj-Pesta Luca, velmi slibná mladá fena, Český Junior Champion, mnohokrát BOB, CACIB, Klubový vítěz. Majitel David Starý a Michel Foster

Kuvasz
Zvětšit :::
Kuvasz je plemeno pracovních psů. Vrozené strážní vlastnosti, nezávislost a nepodplatitelnost se zachovaly i u současných představitelů tohoto plemene.

ANGLICKÝ NÁZEV: Kuvasz PŮVOD: Plemeno je známé již od středověku. POPIS: Kuvasz nepatřil k velmožům, nýbrž obyčejným pastevcům, i poddaným, kteří k pohlídání hospodářských zvířat potřebovali statného, neohrozitelného, bílého psa. Název pochází z tureckého slova, které znamenalo „strážce klidu“. Plemeno je oblíbené i v jiných zemích než v Maďarsku, zejména v USA. Kuvasz je pes s výbornou stavbou těla, jeho zevnějšek vyjadřuje ušlechtilost a sílu. Tělo je svalnaté, kostra silná. Hlava je velká, se zakulacenou mozkovou částí. Čenich se mírně zužuje k nosu. Nos, okraj tlamy a oči jsou černé. Trup je poněkud rozšířený, hruď hluboká, záď zlehka skloněná. Výborně se shodne s celou rodinou, ale za pána si vybere jen jednoho člověka. VÝŠKA: Pes má v kohoutku 71 až 75 cm. Fena má v kohoutku 66 až 70 cm. VÁHA: V rozmezí 40 až 45 kg. SRST: Srst je hustá, bujná, zvlněná. Zbarvení je bílé, slonovinové. CHARAKTER: Vrozené strážní vlastnosti, nezávislost a nepodplatitelnost se zachovaly i u současných představitelů tohoto plemene. PÉČE: Kuvasze je možné chovat i doma. PLEMENO: FCI I. - Ovčáci a honáčtí psi. Sekce 1 – Ovčáci bez pracovní zkoušky. OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR : KUV ČÍSLO STANDARDU: 54 (Maďarsko)


Více na www:
 Www.celysvet.cz
 Zobrazit článek
 Zobrazit forum
 Psi plemena (486)