Novinky ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše novinky přidat novinku

Psí novinky Kočičí novinky Rostlinné novinky Cestovatelské novinky Ostatní novinky


  Ostatní novinky
Hvězdárna: vesmír přes internet

Brněnská hvězdárna se rozhodla přiblížit astronomii širšímu publiku.

V unikátním projektu nabízí lidem udělat si kurz astronomie po internetu, který lze dokonce zakončit atestační zkouškou.

'Hodně lidí hlavně z Brna a okolí by se rádo vzdělávalo v astronomii, ale na hvězdárnu se často vůbec nedostanou. Proto jsme vymysleli tuto cestu,' říká Jiří Dušek z brněnské hvězdárny. Na stránkách http://vademecum.hvezdarna.cz najde každý kompletní astronomický kurz 'Váš průvodce vesmírem'.

Kurz poskytuje ucelený přehled soudobé astronomie a není nijak složitý. Jeho součástí jsou také praktické úlohy založené na jednoduchých pozorováních kosmických objektů. 'K těmto pozorováním stačí pouze vlastní oči nebo jednoduchý dalekohled, třeba divadelní kukátko,' vysvětluje Dušek.

Kurz je zdarma a každý si může zvolit vlastní tempo jeho absolvování. Za poplatek šesti set korun na půl roku si ale mohou zájemci připlatit navíc i osobní, e-mailové nebo telefonické konzultace odborníků. Těmi jsou přední brněnští astronomové, například i ředitel hvězdárny Zdeněk Pokorný.

Možnost poradit se s odborníkem má pomoci v tom, aby účastníci kurzu neztratili motivaci ke studiu. Na konci čeká zájemce zkouška před komisí a certifikát. Ten může posloužit například získání při získání místa na některé z hvězdáren v Česku nebo při vedení zájmových kroužků.

Brněnskou hvězdárnu překvapil velký zájem o tento kurz. 'Už teď se zaregistrovala první stovka zájemců,' pochvaluje si Dušek. Na hvězdárně uvažují i o dalších internetových kurzech. 'Také budeme usilovat o akreditaci kurzů Ministerstvem školství,' uzavřel Dušek.


Autor: Eliška

Datum vložení: 19.11.2007 / Sekce: Ostatní novinky

Zhlédnutí: 3845

Diskuze  k novince...  Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek:
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Dana, zítra Simona