Novinky ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše novinky přidat novinku

Psí novinky Kočičí novinky Rostlinné novinky Cestovatelské novinky Ostatní novinky


  Ostatní novinky
Výrobci cigaret v USA nabízejí tabákové výrobky, které se nekouří

Američtí výrobci cigaret přicházejí poprvé na trh s tabákovými výrobky, které nejsou určené ke kouření. Vede je k tomu drastický pokles prodeje cigaret způsobený úředními zákazy kouření, zdravotními obavami i zvyšujícími se cenami. Novinka testovaná od tohoto týdne společností R.J. Reynolds Tobacco na trhu v oregonském Portlandu a texaském Austinu má podobu váčku, který se vkládá do úst, ale nežvýká se, ani se neplive. Philip Morris, ovládající polovinu amerického trhu cigaret, nabídne od července podobný produkt v obchodní síti v Indianapolisu. Balíček s dvanácti váčky má stát zhruba stejně jako krabička cigaret Marlboro.

'Řídíme se poptávkou,' prohlásil Mark Smith z firmy J.R. Reynolds, která je dvojkou na americkém trhu cigaret. 'Zákazy kouření komplikují dospělým kuřákům užívat si tabákových produktů,' vysvětlil důvody, které společnost vedly k inovaci nabídky. Bojovníci proti kouření ale varují, že tyto výrobky mohou odvrátit kuřáky od záměrů skončit s kouřením a přilákat k tabáku mládež nebo dospělé nekuřáky. A to i přesto, že budou označeny nápisem, že nejde o bezpečnou náhražku cigaret.

Prodej cigaret na hlavu klesl v USA loni proti roku 1980 na polovinu. V absolutních číslech jde o snížení prodeje z 605 miliard cigaret v roce 1980 na loňských 393 miliard. Prodej cigaret se tak dostal na nejnižší úroveň za posledních 55 let. Tento výsledek se všeobecně přičítá rozsáhlé protikuřácké kampani, která má chránit nekuřáky před tak zvaným druhotným kouřením. V jejím rámci řada států a měst zavedla přísné restrikce na prodej a reklamu tabákových výrobků, zatížila je mimořádně vysokým zdaněním a zakázala kouření na pracovištích, v restauracích, hotelech a na některých veřejných prostranstvích. Jen letos se k zákazům připojilo dalších pět států USA a hlavní město Washington.


Autor: Eliška

Datum vložení: 08.04.2008 / Sekce: Ostatní novinky

Zhlédnutí: 4426

Diskuze  k novince...  Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek:
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Drahoslav, zítra Vladislav