Novinky ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše novinky přidat novinku

Psí novinky Kočičí novinky Rostlinné novinky Cestovatelské novinky Ostatní novinky


  Cestovatelské novinky
Město Olomouc, Flora Olomouc

Olomouc je rozverné město. Přijdou si zde na své milovníci historie, umění, přírody a také obdivovatelé rozkvetlé nádhery. Nachází se zde významné výstaviště FLORA Olomouc.

Olomouc – historické památky
Milovníci historie si v Olomouci užijí. Město s tisíciletou tradicí bylo až do roku 1641 hlavním městem Moravy. Byl tady také zavražděn poslední Přemyslovec – Václav III. Dokladem bohaté historie jsou četné chrámy a kostely, z nichž nejvýznamnější je gotický dóm s vysokou věží. Chloubou města je gotická radnice. Pod radniční věží najdete ojedinělý orloj s figurkami různých řemesel. Nemůžete přehlédnout také sloup nejsvětější Trojice – tato památka nemá ve světě obdoby, je pod ochranou UNESCO. Po okolí náměstí je rozeseto šest barokních kašen, poslední, sedmá kašna je moderní.

Olomouc – Univerzita Palackého
Díky Univerzitě Palackého je Olomouc také městem mladých. Patří jim biskupské návrší s univerzitními budovami, centrum města s útulnými hospůdkami a kavárnami.

Zoologická zahrada Olomouc
Nenechte si ujít také návštěvu jedinečné zoologické zahrady, která stojí na místě, zvaném Svatý kopeček, kde se nachází také poutní kostel Panny Marie. V poslední době zde také přibyla rozhledna, takže olomoucká ZOO je tipem na krásný výlet.

Olomouc – Flora Olomouc
PŘÍRODNÍ AREÁL VÝSTAVIŠTĚ FLORA OLOMOUC patří ke klenotům města. Nejvýznamnější část tvoří Smetanovy sady, které svými úžasnými sadbami a krásnými zákoutími tvoří oázu odpočinku a relaxace pro obyvatele i návštěvníky Olomouce. Sezóna v olomouckých parcích začíná v dubnu – otevírá se botanická zahrada s prvními kvetoucími rostlinami. Návštěvníci parků mohou na jaře každoročně vidět okouzlující rozkvetlé záhony s desítkami tisíců kusů jarních květin, zejména tulipánů. Můžete se podívat do palmária, tropického skleníku, shlédnout nepřeberné množství druhů květin, kaktusů, tropických rostlin a podobně. Jarní část Flory Olomouc doslova každý rok probudí celé město.

Promenády a parky se na jaře mění v květinové koberce. Výstavní pavilony se mění v naaranžovanou dokonalost. Botanická zahrada předvádí své největší skleníkové skvosty.

Olomouc – olomoucké tvarůžky
Olomouc je proslulá také lahůdkou pro gurmány – olomouckými tvarůžky. Abyste měli představu, jak chutná Olomouc, předáváme vám tip na pochoutku z tohoto kraje.

Pomazánka z olomouckých tvarůžků
Suroviny: 5 lžic másla, olomoucké tvarůžky (2 balení), 3 lžíce smetany, 1 cibule, sekaná petrželka, mletá pálivá paprika, sůl, pepř

Máslo utřeme se smetanou, přidáme nadrobno nastrouhané tvarůžky, nadrobno nakrájenou cibuli, petrželku, mletou papriku, okořeníme dobře promícháme a necháme chvilku odležet. Podáváme s čerstvým pečivem nebo krekry.

Nenechte si ujít výlet do jedinečného města s jedinečnými historickými i přírodními památkami, jedinečnou kuchyní a historií.


Autor: Eliška

Datum vložení: 09.04.2008 / Sekce: Cestovatelské novinky

Zhlédnutí: 7013

Diskuze  k novince...  Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek:
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Gabriel, zítra Marián