Novinky ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše novinky přidat novinku

Psí novinky Kočičí novinky Rostlinné novinky Cestovatelské novinky Ostatní novinky


  Ostatní novinky
Novinka:  Kousek anatomie člověka

Novinka:  Kousek anatomie člověka

Novinka:  Kousek anatomie člověka

Kousek anatomie člověka

Žaludek
Věděli jste, že se do žaludku vejde zhruba 1,3 litrů potravy? A jestliže se budete hodně snažit a Váš žaludek je dostatečně „vytrénovaný“ , vejde se do něj až 8 litrů.

Když už jsme u toho žaludku. Věděli jste, že například s chlebem si poradí až za 3 hodiny? A co teprve tuky, s těmi se musí trápit až dlouhých 8 hodin. Aby toto zvládl, potřebuje přes 1,5 litrů žaludečních šťáv.

Oči
Naše oči zase tak náročné nejsou. Věděli jste, že jim stačí pouhý 1 centilitr slz denně? Toto množství je zcela dostačující k tomu, aby zůstaly celý den vlhké a abychom mohli otvírat a zavírat víčka.

Lidské oko měří přibližně 2,5 cm a jeho hmotnost činí kolem 7 gramů, ale i přes tyto malé údaje dohlédne na vzdálenost 27 km (samozřejmě zdravé oko a vzdušnou čarou).

Kosti
Určitě jste někdy zažili člověka plnějších tvarů, který tvrdil, že nemá nadváhu, ale jen těžké kosti. Ale to je nesmysl, protože lidské kosti neváží více než 17 kg.

Věděli jste, že dítě má více kostí než dospělý? Přibližně 300. Postupně ale atrofují, a tak má dospělý člověk “jen“ 198 až 215 kostí.

Nehty
A co naše nehty. Věděli jste, že nám za den povyrostou o 0,15 mm. Měsíčně to dělá 4,5 mm, což znamená, že za tři měsíce se nám obnoví celé nehty. Bylo dokonce spočítáno, že za rok nám naroste 65 nových nehtů a za celý život jich spotřebujeme dokonce 5000.

Nehty nám rostou rychleji před den než v noci a rychleji během období dešťů než suchých dní. Nejrychleji pak rostou na prsteníčcích a prostředníčcích, nejpomaleji na palcích. Nehty na rukou rostou skoro dvakrát rychleji než na nohou.


Autor: Eliška

Datum vložení: 22.06.2007 / Sekce: Ostatní novinky

Zhlédnutí: 11185

Diskuze  k novince...  Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek:
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Ctirad, zítra Drahoslav