Pracovní psi (Working dog)

Pracovní psi jsou skupinou plemen, které pracují, slouží a pomáhají člověku při nejrůznějších pracovních činnostech. Slouží především jako ochránci, záchranáři, pátrači, pastevci, hlídači, pátrači, a také jako tažní psi.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Working dog; čes.: Pracovní pes
PŮVOD:
Pracovní psi se používají na celém světě. Od pradávna chrání lidská obydlí, slouží jako dopravní prostředek v severských oblastech, hlídají důležité průmyslové a železniční objekty, používají se v armádě, a to především za války jako psi spojaři a sanitáři, dále také hlídají a chrání státní hranice, pro pátrací službu, na celnicích k hledání pašovaného zboží, při pastvě chrání dobytek před dravci, jako horští a vodní záchranáři a průvodci slepců.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ A DNES:
Pracovní psi musí být fyzicky silní, zdraví a odolní. Musí mít také ostrý sluch a čich. Pokud jde o jejich vlastnosti, vyžaduje se od nich odvaha a ostražitost vůči cizím lidem. Strážní a hlídací psi jsou užíváni k ochraně průmyslových a hospodářských objektů. Jsou to především velká a mohutná zvířata s vrozenou obrannou reakcí, bezmezně oddaná člověku.
V případě nutnosti se hlídací psi užívají k ochraně před napadením nebo k pronásledování a zajišťování lidí, kteří pronikli na území chráněného objektu. Při hlídce je pes puštěn na obhlídku prostoru, aby objevil schované lidi nebo věci. Úspěšně mohou vykonávat strážní a hlídací službu mnozí psi služebních plemen, jako je například Německý ovčák, Východoevropský ovčák, Středoasijský pastevecký pes, Kavkazský pastevecký pes, Rotvajler, Černý teriér.
Používají se pro pátrací a záchranné práce při likvidaci následků katastrof, živelních pohrom, lavin a zemětřesení. Mají totiž obzvláště ostrý čich, jsou houževnatí, silní a pohybliví. Pro tyto účely se nejlépe hodí Svatobernardští psi, Labradoři, Novofundlandští psi, Němečtí ovčáci.
CHARAKTER:
Tažní psi se vyznačují silnou stavbou těla, klidnou povahou, nenáročností na péči a výživu, houževnatostí a výbornou orientací. Pastevečtí psi jsou nenahraditelnými pomocníky při nahánění stáda, jeho ochraně a hledání zatoulaných kusů.
V oblastech s rozvinutým chovem skotu, kde je hodně predátorů, se na pastvinách užívají Kavkazští, Středoasijští a Jihoruští pastevečtí psi.
Tito psi mají vrozenou nenávist k vlkům, a také tak důležité kvality jako jsou zuřivost a pevný stisk.


 Foto / obrázky k článku  Pracovní psi

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Pracovní psi
Diskuze k článku
Pracovní psi
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.

  Chovatelské stanice psů:

nalezeno: 1 CHS...
MEGAS DAIMONION - Chovatelská stanice: Kanárská doga Počet bodů: 52
Přidejte svoji stanici
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2023 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Pracovní psi
Pracovní psi


Fotogalerie (7)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Pracovní psi, neváh...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Olívie / Oliver, zítra Bohumil