WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Potrestání pejska (trest psa)


PSÍ SVĚT


Opravdu máte důvod k potrestání svého miláčka ?


Uplatnit trest, jak ve vztahu ke štěněti, tak i k dospělému psu, je možné jen tehdy, pokud se podaří zvíře přistihnout bezprostředně při provinění.
V ostatních případech se trest míjí účinkem. Je-li třeba štěně napomenout, vezmeme je za obojek, lehce jím zatřeseme a odneseme na bedničku s pískem, kde ho laskavým hlasem a hlazením po zádech přimějeme k dokončení vyprázdnění.

Bude-li dům kvůli řádění štěněte vzhůru nohama, rozhodně to není důvod pro jeho potrestání. Na to, aby se pes naučil čistotě, existuje pouze jeden správný postup. Loužičku je třeba dobře vytřít, vymýt desinfekčním prostředkem nebo nastříkat deodorantem a hadr umístit tam, kde stojí bednička s pískem nebo do míst, kde je štěněti dovoleno se vyprazdňovat.
Hadr, který slouží ke stírání loužiček, je třeba poznenáhlu posouvat k vstupním dveřím, aby se za čas mohl vynést ven, kde se předpokládá, že bude dospělý pes později konat svou potřebu.

___________________________________________________________________________________