WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Kurilský bobtail krátkosrtsý (Kurilean Bobtail Shorthair)


KOČIČÍ SVĚT


Kurilský bobtail krátkosrtsý je plemeno koček, narozených v Sejsmické oblasti, které měli schopnosti předvídat a upozorňovat na blížící se zemětřesení a povodně.


PLEMENO:
Kurilský bobtail krátkosrtsý patří do skupiny koček s krátkou srstí.
PŮVOD:
Tato ruská kočka byla poprvé představena v roce 1991. Ve stejném roce se narodila koťátka od kocoura s krátkým ocasem, který byl vyvezen na kontinent z Kurilských ostrovů.
HMOTNOST:
V rozmezí 3 až 4,5 kg.
SRST:
Polodlouhá, stejně dlouhá jako podsrstí. Zbarvení koček může být libovolné: červeně-tygří, želví s bílým, stříbřitě-modré, tygří, zřídka mramorované.
CHARAKTER:
Kurilský bobtail krátkosrtsý velice vázaný na člověka, který je pro ně téměř posvátnou modlou. Svojí povahou se velice podobají psům, protože podle všeho se jich nebojí a rychle k nim přivykají. Jsou chytré a poslušné, výborně chytají krysy i myši. „Kurilové“ jsou skvělými potápěči a lovci ryb.
OSTATNÍ POPIS:
Vůbec se nepodobá Japonskému bobtailovi, mají jen shodně krátký ocas. Svojí konstitucí, končetinami i hlavou připomíná „Sibiřana“, tj. Sibiřskou kočku. Po přiznání standardu v WCF byly schváleny varianty srsti: zkrácené i polo-dlouhosrsté. Kočky s krátkou srstí připomínají Britskou kočku, mají pouze kratší ocas.
ZVLÁŠTNOSTI:
Kurilské bobtailovi krátkosrtsé, narozené v Sejsmické oblasti, měli schopnosti předvídat a upozorňovat na blížící se zemětřesení a povodně. Na rozdíl od člověka, měli kočky schopnost vnímat intenzitu podélných vln, které se od epicentra zemětřesení šíří 3 krát rychleji než vlny příčné. Člověk dokáže vnímat pouze vlny příčné, které jsou pomalejší, avšak ničivější.
PÉČE:
Kurilský bobtail krátkosrtsý nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
CHOVATELSKÉ ORGANIZACE, KTERÉ PLEMENO UZNÁVAJÍ:
Plemeno je uznané WCF, FIFe

___________________________________________________________________________________