WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

TICA (The Internacional Cat Association)


KOČIČÍ SVĚT


TICA je jedna z nejvýznamnějších a nejprestižnějších felinologických organizací na světě.


Byla založena v roce 1979, kdy se část členů AFCA oddělila a vytvořila novou organizaci. Štáb-sídlo TICA se nachází v USA (fax: 1(956) 428-80-47).
TICA provádí výstavy dle amerických pravidel - veřejné soudy, absence líčení, přesný popis zvířete. Celou činnost organizace tvrdě vymezují její Stanovy, Výstavní předpisy, Předpisy registrace a jiné dokumenty, které mají dohromady více než 200 stran textu. Všechny informace o členech TICA, o zaregistrovaných zvířatech, o jejich výstavních kompetencích a vlastnostech jednotlivých plemen se zapisují do počítače. Obyvatel jakékoliv země může TICu požádat o rodokmen a dostane jej bez nejmenších problémů.
TICA – je společenství nikoliv klubů, ale majitelů zvířat a závodníků. Majitelé i závodníci se mohou k účasti na výstavě sdružovat v klubech. Právě majitelé se svými závodníky si vylosují pořadí a řeší hlavně základní otázky z činnosti asociace: Tvorbu Stanov, Výstavní předpisy, Standardy určených plemen.
Každoročně se vybírá 10 nejlepších zvířat TICA (dospělých, kastrovaných, koťat, ale také představitelů nových plemen), a také v souladu s těmito kategoriemi probíhají i regionální závody. TICA svým rozhodnutím udává přístup k práci s plemeny, ale zároveň povinné, průběžné a pravidelné potvrzení svojí kvalifikace. Mají pouze jedinou licenci. Experti TICA mají zaslouženou autoritu ve všech fenologických organizacích na světě.

www: www.tica.org

___________________________________________________________________________________