WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Singapurská kočka (Singapore Cat)


KOČIČÍ SVĚT


Singapurská kočka je půvabná a živá kočka, plná života. Je zábavná a poslušná, v rodině bývá miláčkem všech dětí.


PLEMENO:
Krátkosrstých koček.
PŮVOD:
Plemeno Singapurských koček se zformovalo v zemích jižní a východní Asie. Jeho vlastí je Singapur. V roce 1976 se Singapurská kočka dostala do USA, kde byl v roce 1981 zpracován její standard a kočka byla přiznána.
VELIKOST:
Malá.
HMOTNOST:
V rozmezí 2 až 4 kg.
SRST:
Srst je krátká, velmi jemná, tenká, hedvábná a vydatně přiléhající k tělu. U kocoura bývá většinou o něco delší. Nejvíce charakteristickou barvou je dvojí, temně hnědý „tiking“ na krémovém základě a bez kresby. Čenich nosu i polštářky tlap jsou dle předpisu temně hnědé. Hrudník a břicho mohou být jemně hnědé.
HLAVA:
Hlava je kulatá, s krátkými a širokými čelistmi, tupým čumákem a plnou bradou. Přechod od čela na čumák téměř není zřetelný. Polštářky knírů jsou dobře viditelné.
UŠI:
Uši má velké a dlouhé, s hlubokou a zašpičatělou ušní mušlí, neboli dutinou.
OČI:
Oči jsou velké, mandlového tvaru, s hnědou obrubou, trochu šikmo posazené. Jejich barva je různá, od zlatavé až do měděné.
TĚLO:
Tělo je středně dlouhé, trochu kulaté, svalnaté, ne příliš lehké, avšak půvabné. Krk je středně dlouhý, záda silná a zlehka vypouklá. Hruď je dobře rozvinutá. Nohy jsou pevné a ztepilé, ne příliš dlouhé. Tlapy jsou malinké a úzké, prsty mají staženy do hrudek.
OCAS:
Singapurská kočka má přiměřeně dlouhý, u základu tlustý, postupně se však ztenčuje až k tupému konečku ocas.
CHARAKTER:
Singapurská kočka je půvabná a živá kočka, plná života. Je rychlá, avšak poslušná. Je zábavná a v rodině bývá miláčkem všech dětí.
OSTATNÍ POPIS:
Od jiných plemen se odlišuje celou řadou vnějších znaků.
PÉČE:
Singapurská kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
CHOVATELSKÉ ORGANIZACE, KTERÉ PLEMENO UZNÁVAJÍ:
GCCF,CFA,TICA.

___________________________________________________________________________________