WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič (Great Anglo-French White and Orange Hound)


PSÍ SVĚT


Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič má obrovskou zásobu energie. Zbožňuje lov ve smečce. Jako společník je však chován jen velmi zřídka.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Grand Anglo-Francais Blanc et Orange, Great Anglo-French White and Orange Hound
PŮVOD:
Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič byl vyšlechtěn ve Francii v 19. století. Vznikl křížením francouzských loveckých psů - Poitevina s Foxhoundy k honu velké a malé zvěře. Tito překrásní a výborní honiči jsou vybaveni vynikajícími smysly a vrozeným loveckým instinktem. Tato barevná bílo-oranžová kombinace honiče je dnes jen velmi vzácná.
POPIS:
Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič je prakticky totožný s trikolorním honičem. Liší se pouze v zabarvení. Je to krásný a elegantní pes s pevnou kostrou a mohutným tělem. Mezi anglo-francouzskými plemeny loveckých psů je největší a nejoblíbenější. Výška v kohoutku je 62 až 72 cm, hmotnost je v rozmezí 34 až 35 kg. Má velké a výrazné tmavé oči. Uši jsou dostatečně velké, nasazené v úrovni očí. Ocas je silný, ke konci se zužuje, v klidu směřuje dolů a při vzrušení nahoru. Srst je krátká, hustá a vydatná. Zbarvení je bílo-oranžové, sedlo na hřbetě je tmavší barvy.
VÝŠKA:
V kohoutku dosahuje 62 až 72 cm.
VÁHA:
Váží v rozmezí 34 až 35 kg.
SRST:
Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič má krátkou, hustou a vydatně přiléhající srst, péče o ni není složitá. Zbarvení je bílo-oranžové, sedlo na hřbetu je tmavší barvy.
CHARAKTER:
Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič má obrovskou zásobu energie. Zbožňuje lov ve smečce. Jako společník je však chován jen velmi zřídka.
PÉČE:
Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Musíte mu však zajistit dostatek pohybu. Pro městský chov se příliš nehodí.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Velký francouzsko-anglický bílo-oranžový honič se průměrně dožívá 10 až 12 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes. (Lovil velkou zvěř.)
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes. (Loví vysokou zvěř a lišky.)
PLEMENO:
FCI VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena.
Sekce 1 - Honiči.
S pracovní zkouškou.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
VFO
ČÍSLO STANDARDU:
324 / (Francie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
27.01.1983

___________________________________________________________________________________