WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Předoperační vyšetření - kočky (Veterinární zákroky)


KOČIČÍ SVĚT


Předoperační vyšetření je nabízeno všem majitelům pacientů, kteří se mají podrobit z nejrůznějšího důvodu nějakému zákroku.


Předoperační vyšetření je nabízeno všem majitelům pacientů, kteří se mají podrobit z nejrůznějšího důvodu nějakému zákroku, jenž se neobejde bez narkózy. Je to opatření, které má minimalizovat komplikace spojené s každou narkózou na minimum.

Sestává z:
* klinického vyšetření
* odběru krve k biochemickému vyšetření
* vyšetření na EKG přístroji

Tímto rychlým a jednoduchým způsobem si ošetřující lékař udělá přehled o fungování důležitých orgánů, především jater, ledvin, srdce a dalších. Podle výsledků tohoto předoperačního vyšetření se poté volí operační strategie, typ narkózy i samotného chirurgického výkonu s ohledem na jeho časovou a technickou náročnost.

U pacientů s jakýmkoli zdravotním problémem v anamnéze provádíme předoperační vyšetření automaticky. Jeho provedení doporučujeme však vždy, obzvlášť pak u geriatrických pacientů.


Článek poskytla Veterinární klinika Jičín-VET: www.jicinvet.cz

___________________________________________________________________________________