WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Americký foxhound (American Fox Hound)


PSÍ SVĚT


První Americký foxhound byl vyšlechtěn v 17. století. Je to překrásný lovecký a myslivecký pes, kterého můžeme využívat i jinak, ne jen podle jeho určení. Americký foxhound je také vynikající společník.


ANGLICKÝ NÁZEV:
American Fox hound
PŮVOD:
Americký foxhound byl vyšlechtěn v 17.století v severní Americe. První Foxhoundi byli získání od Anglických foxhoundů, francouzských loveckých psů, beaglů a irských psů, kteří byli dovezeni do Nového Světa v roce 1650. Z výsledku jejich křížení vznikl Virginský lovecký pes, který dal základ dnešnímu Americkému foxhoundovi. Americký foxhound je však za hranicemi USA rozšířen jen velice málo.
POPIS:
Americký foxhound je velice podobný Anglickému foxhoundovi, je však o něco menší (výška v kohoutku je v rozmezí 53 až 63,5 cm a váha mezi 30 až 34 kg), je také rychlejší a elegantnější. Amerického foxhounda je velice snadné poznat podle jeho charakteristického a výrazného hlasu. Oči jsou velké, posazené daleko od sebe, mají ořechovou nebo hnědou barvu. Uši jsou dlouhé, posazené v úrovni očí. Čumák je vcelku dlouhý, rovný a hranatý. Tělo je středně dlouhé, svalnaté a silné. Ocas je štíhlý, vysoko posazený, zvednutý nahoru, ne však přehozený přes záda.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 56 až 63,5 cm.
Fena má v kohoutku 53 až 61 cm.
VÁHA:
V rozmezí 30 až 34 kg.
SRST:
Srst je středně hustá, tvrdá, krátká a silně přiléhavá. Zbarvení může být různé.
CHARAKTER:
Americký foxhound je překrásný lovecký a myslivecký pes, kterého můžeme využívat i jinak, ne jen podle jeho určení. Je to vynikající společník.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Americký foxhound se dožívá 10 až 12 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes.
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes, společník.
PLEMENO:
FCI VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena.
Sekce 1 - Honiči.
S pracovní zkouškou.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
AI
ČÍSLO STANDARDU:
303 / 05.03.1998 (USA)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
02.11.1979
PLEMENO JE UZNÁNO MEZINÁRODNÍMI ORGANIZACEMI:
FCI, AKC, CKC, NKC, NZKC, CKC, APRI, ACR

___________________________________________________________________________________