WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Velký francouzsko-anglický trikolorní honič (Great Anglo-French Tricolour Hound)


PSÍ SVĚT


Velký francouzsko-anglický trikolorní honič je krásný a elegantní pes s pevnou kostrou a mohutným tělem. Má jemnou povahu a muže být i dobrým společníkem. Musíte mu však zajistit opravdu dostatek pohybu, jinak bude nešťastný.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Grand Anglo-Francais Tricolore, Great Anglo-French Tricolour Hound
PŮVOD:
Velký francouzsko-anglický trikolorní honič byl vyšlechtěn ve Francii v 19. století. Vznikl křížením francouzských loveckých psů - Poitevina s Foxhoundy k honu velké a malé zvěře. Tito překrásní a výborní honiči jsou vybaveni vynikajícími smysly a vrozenými loveckými instinkty.
POPIS:
Velký francouzsko-anglický trikolorní honič je krásný a elegantní pes s pevnou kostrou a mohutným tělem. Mezi anglo-francouzskými plemeny loveckých psů je největší a nejoblíbenější. Výška v kohoutku je 62 až 72 cm, hmotnost 34 až 35 kg. Velké a výrazné tmavé oči vynikají mezi žluto-hnědým základem, který ladí s bílou košilkou. Uši jsou dostatečně velké. Ocas je zužující, v klidu směřuje dolů, při vzrušení nahoru. Srst má krátkou, hustou a vydatnou. Zbarvení je tradiční, trojbarevné.
VÝŠKA:
Velký francouzsko-anglický trikolorní honič dosahuje v kohoutku 62 až 72 cm.
VÁHA:
Váží v rozmezí 34 až 35 kg.
SRST:
Velký francouzsko-anglický trikolorní honič má krátkou, hustou a vydatně přiléhající srst, péče o ni není složitá. Zbarvení je tradičně trikolorní: bílé, hnědé, černé.
CHARAKTER:
Velký francouzsko-anglický trikolorní honič má jemnou povahu, muže být i dobrým společníkem. Miluje však lov, a to obzvláště ve smečce.
PÉČE:
Velký francouzsko-anglický trikolorní honič nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Musíte mu však zajistit opravdu dostatek pohybu, jinak bude nešťastný.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Velký francouzsko-anglický trikolorní honič se v průměru dožívá 10 až 12 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes. (Lovil velkou zvěř.)
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.
PLEMENO:
FCI VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena.
Sekce 1 - Honiči.
S pracovní zkouškou.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
VFT
ČÍSLO STANDARDU:
322 / (Francie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
27.01.1983

___________________________________________________________________________________