WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Majestic Tree Hound


PSÍ SVĚT


Majestic Tree Hound byl vyšlechtěn na jihu USA pro hon velkých kočkovitých šelem. Je to je vznešený, vděčný a silný pracovní pes, který byl odměněný četnými vítězstvími na mnohých výstavách.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Majestic Tree Hound
PŮVOD:
Majestic Tree Hound je plemenem vyšlechtěným na jihu USA pro hon velkých kočkovitých šelem, které napadaly koně. Předkové tohoto plemene byli Bloodhoundi. Je to velký středověký lovecký pes, který pracuje jedinečně chladnokrevně, což se hlavně ocenilo při zakládání tohoto plemene. Pes sice nevyniká rychlostí, zato jde bezvadně po stopě a nedostává zbytečný strach.
POPIS:
Majestic Tree Hound je vznešený, vděčný a silný pracovní pes. Byl odměněn četnými vítězstvími na mnohých výstavách. Výšku v kohoutku má okolo 79 cm, váží přibližně 45 kg. Srst je krátká, hustá, vydatně přiléhající. Zbarvení je různorodé, ale základní zbarvení je obyčejně bílé.
VÝŠKA:
Majestic Tree Hound má v kohoutku 79 cm.
VÁHA:
Majestic Tree Hound váží zhruba 45 kg.
SRST:
Majestic Tree Hound má krátkou a hustou srst, která k tělu dobře přiléhá. CHARAKTER:
Majestic Tree Hound je na pohled hrozný, svalnatý a velký pes, který zahání kočkovité šelmy na stromy. Vyznačuje se však dobrosrdečností a věrností, což z něj činí rodinného miláčka. Těm z vás, kteří si přejí tohoto psa domů pořídit, však musíme připomenout jeho dobrý apetit a nutné přiměřené prostorové podmínky. Vyžaduje přiměřené fyzické zátěže a opravdu dlouhé procházky.
PLEMENO:
Plemeno nebylo uznané FCI.

___________________________________________________________________________________