WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog)


PSÍ SVĚT


Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) je výborný hlídač a vynikající pastýř skotu. Dobře snáší jakékoliv počasí. V městském bytě se jeho chov nedoporučuje.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Himalayan Sheepdog; čes.: Himalájský ovčák
PŮVOD:
Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) původem pochází z Indie. Je možné, že jeho předky byli velcí horští ovčáci, kteří se rozšířili ze severní Indie přes Střední Asii a Turecko až do Evropy.
POPIS:
Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) je plemenem pracovních pasteveckých psů, známé již odpradávna. Hlavu má střední velikosti, na temeni plochou. Hrudník je hluboký. Přední i zadní končetiny má rovné a štíhlé. Uši jsou zaoblené a visící. Oči má posazené hluboko a umístěné poměrně blízko sebe. Ocas je středně dlouhý, se zatočeným koncem.
VÝŠKA:
Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) má v kohoutku 51 až 66 cm.
VÁHA:
Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) váží v rozmezí 23 až 41 kg.
SRST:
Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) má hustou srst. Zbarvení je rozmanité: od čistě bílého po tmavě hnědé.
CHARAKTER:
Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) je výborný hlídač a vynikající pastýř skotu. Dobře snáší jakékoliv počasí. V městském bytě se jeho chov nedoporučuje. Děti nemá příliš rád.
PÉČE:
Himalájský ovčák (Himalayan Sheepdog) potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu s přiměřenou fyzickou zátěží. Jeho srst udržujte čistou, pravidelně ji kartáčujte.
PLEMENO:
FCI - Neuznané plemeno.

___________________________________________________________________________________