WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Treeing Tennessee Brindle


PSÍ SVĚT


Treeing Tennessee Brindle je klidný, rozumný, expanzivní a tvrdohlavý pes. který je často ke svému pánu drzý. Radost a lásku projevuje svému pánovi velmi bouřlivě.


ANGLICKÝ NÁZEV:
Treeing Tennessee Brindle
PŮVOD:
jih USA
POPIS:
Treeing Tennessee Brindle byl vyšlechtěn pro lov zajíců, opossum a další zvěře. Je výborným stopařem, skvěle vyhledává zvěř, kterou nezabíjí, ale čeká na pána. Je plemenem loveckých honících psů.
Je to svalnatý a energický pes, křehkého vzhledu a kompaktního formátu. Končetiny má silné, dobře uzpůsobené pro vysokou rychlost v běhu.
VÝŠKA:
Treeing Tennessee Brindle má v kohoutku 40 až 61 cm.
VÁHA:
Treeing Tennessee Brindle váží v rozmezí 18 až 22,5 kg.
SRST:
Treeing Tennessee Brindle má krátkou a hustou srst, která je hladká na omak. Zbarvení srsti může být v různých odstínech tygrovité.
CHARAKTER:
Treeing Tennessee Brindle je klidný, rozumný, expanzivní a tvrdohlavý pes. který je často ke svému pánu drzý. Radost a lásku projevuje svému pánovi velmi bouřlivě. Nestrpí hrubé zacházení.
PÉČE:
Treeing Tennessee Brindle potřebuje dlouhé procházky a pravidelný dostatek pohybu. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.
PLEMENO:
Neuznaná FCI plemena

___________________________________________________________________________________