WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Šňůrový pudl (Corded Poodle)


PSÍ SVĚT


Šňůrový pudl (Corded Poodle) je plemeno loveckých psů, známé již z 15. století. Není však pouze vydatným lovcem, ale i vynikajícím společníkem, který se lehce cvičí. Je dobře přizpůsobený žít v městském bytě, děti velmi miluje.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Corded Poodle; čes.: Šňůrový pudl
PŮVOD:
Šňůrový pudl (Corded Poodle) má za svoji původní vlast Německo. Původ plemene není jasný, předpokládá se však, že předkové pudla byli francouzští barbe.
POPIS:
Šňůrový pudl se značně odlišuje od svých divokých předchůdců, a to především charakteristickou podobou své srsti, která ho výborně chrání před chladem. Nejdříve se využíval pro své specifické kvality jako pastevecký pes, ukázalo se však, že jeho unikátní srst nad vodou nádherně drží. Tehdy Šňůrový pudl začal zvěř přinášet z vody. Čumák má protáhlý, vypadá elegantně. Čenich nosu je velký, dobře rozvinutý, s široce otevřeným chřípím. Oči jsou mírně šikmo posazené. Uši má velké, svšené, na koncích zakulacené. Tlapy jsou malinké, oválného tvaru. Ocas je vysoko posazený, při akci psa se zdvihá.
VÝŠKA:
Šňůrový pudl (Corded Poodle) má v kohoutku 38 cm.
VÁHA:
Šňůrový pudl (Corded Poodle) váží v rozmezí 20 až 32 kg.
SRST:
Šňůrový pudl (Corded Poodle) má srst hustou, jakoby smotanou do provázků, které pokrývají celé tělo psa. Tato charakteristická srst jej dobře a spolehlivě ochraňuje před vlhkem, nepohodou a nepřízní počasí.
CHARAKTER:
Šňůrový pudl(Corded Poodle) není pouze vydatným lovcem, ale i vynikajícím společníkem, který se lehce cvičí. Je dobře přizpůsobený žít v městském bytě, děti velmi miluje. Je vhodnější ho při procházkách vodit na vodítku.
PLEMENO:
Neuznaná plemena.

___________________________________________________________________________________