WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Moskevský strážní pes (Watching dogs)


PSÍ SVĚT


Moskevský strážní pes je na chovné podmínky jen nenáročný. Velice dobře snáší špatné počasí. Je to přátelský a laskavý pes, s velice dobrou duší.


PŮVOD:
Moskevský strážní pes je plemenem vyšlechtěným ve školce „Červená hvězda“. Vznikl křížením Saint-Bernardského psa s Kavkazskými ovčáky. Klidný a rozvážný charakter získal od Saint-Bernardského psa, zlobu a nedůvěřivost zase od Kavkazského ovčáka. Čistokrevný původ začíná v roce 1970. Standard byl přiznán v roce 1985.
POPIS:
Moskevský strážní pes je plemenem služebních psů.
Je to velký pes, který se svým dnešním zevnějškem přibližuje k Saint-Bernardskému psovi, je však pevnější ve stavbě těla. Je odměřený a svižný. Hlavu má velkou a masivní, s vypouklým čelem, a s mohutnými lícními kostmi. Přechod od čela na mordu ostře vyznačený. Čenich nosu je černý. Uši má visící, hebké, trojúhelníkového tvaru. Krk je silný, s lalokem. Záda má pevná a rovná. Ocas je dlouhý a vysoko posazený.
VÝŠKA:
Moskevský strážní pes má v kohoutku 64 až 69 cm.
VÁHA:
Moskevský strážní pes váží v rozmezí 45 až 68 kg.
SRST:
Moskevský strážní pes má hustou a rovnou srst. Rozlišujeme dlouhosrsté a krátkosrsté psy. Zbarvení je: rezavé různých odstínů s bílými známkami na čumáku, límci, na břiše, na tlapkách a na konečku ocasu, a nebo bílé s rezavými skvrnami.
CHARAKTER:
Moskevský strážní pes je na chovné podmínky jen nenáročný. Velice dobře snáší špatné počasí. Hodí se především na hlídku a k hlídání. Po absolvování speciálního kursu, může pracovat také jako průvodco nevidomých lidí. Velice miluje děti. Je to přátelský a laskavý pes, s velice dobrou duší.
PÉČE:
Moskevský strážní pes potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a přiměřené fyzické zátěže. Jejich srst vyžaduje pravidelné kartáčování.
PLEMENO:
FCI - Neuznané plemeno.

___________________________________________________________________________________