WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Sanšu (Sanshu Dog)


PSÍ SVĚT


Sanšu (Sanshu Dog) je plemenem japonských psů. Je to krásný a silný pes, který je výborně přizpůsobený pro život v bytě. Ke svému pánovi oddaně lne, jemu i jeho rodině bude vynikajícím společníkem.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Sanshu Dog; čes.: Sanšu
PŮVOD:
Sanšu (Sanshu Dog) je plemenem psů, pocházejících z Japonska. Vyšlechtěno bylo poměrně nedávno, a to v roce 1912. Chovatelé z ostrova Honšú provedli cílené křížení psů plemene Ainu s krátkosrstou varietou Čau čau, s cílem získat nevelkého psa vhodného pro strážní službu. V současné době je plemeno známé po celém světě nejenom jako hlídač, ale i jako domácí pes.
POPIS:
Sanšu (Sanshu Dog) je plemenem pracovních psů.
Sanšu je krásný a silný pes. Jeho tělesná stavba je vyvážená, tvar trupu má čtvercový. Hlava je velká s širokým čelem. Uši má nevelké, trojúhelníkovitě tvarované, se zaoblenými konečky. Ocas je huňatý, elegantně a vesele přehozený nad hřbet. Přední i zadní končetiny má štíhlé a svalnaté. Existuje i miniaturní, o 10 cm menší, varianta Sanšu.
VÝŠKA:
Sanšu (Sanshu Dog) má v kohoutku 41 až 46 cm.
VÁHA:
Sanšu (Sanshu Dog) váží v rozmezí 20 až 25 kg.
SRST:
Sanšu (Sanshu Dog) má zbarvení srsti: bílé, šedé, žluté, plavé, žlutohnědé, skvrnité, černé s pálením, a také „pepř a sůl“.
CHARAKTER:
Sanšu (Sanshu Dog) je výborně přizpůsobený pro život v bytě. Miluje svého pána, ke kterému silně a oddaně lne, je velmi fixován i na jeho rodinu a bude věrně chránit jeho dům.
PÉČE:
Sanšu (Sanshu Dog) nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
PLEMENO:
FCI - Neuznané plemeno.

___________________________________________________________________________________