přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: WANTON BUDDY´S


Adresa: Vápenice 5, 79601 Prostějov, Česká republika
Telefon: +420 604 671 945
Zodpovědná osoba: Pavlína & Jiří Bradáčovi
www: www.wantonbuddys.info
Mail:

Reg. číslo CHS: 207/04
Plánujeme vrh: 20.08.2010
Hodnocení: 76 bodů ze 100

Chovatelská stanice se zabívá chovem Irských soft coated wheaten teriérů.


O nás:Jak jsme se setkali s plemenem Irský soft coated wheaten teriér ?

Poprvé jsme Wheatena uviděli na našich toulkách po Francii, v zemi, kde paradoxně mnoho jedinců tohoto plemene není. Psal se rok 1995. Po návratu domů jsme se snažili nashromáždit všechny dostupné informace o tomto krásném, starobylém irském plemenu. Trochu to připomínalo hledání jehly v kupce sena. Za pomoci našich kamarádů pejskařů jsme získali kontakt na paní Zítkovou Evu z Prahy. To už se psal rok 1996. V době, kdy jsme ji kontaktovali, měla sice štěňata, ale bohužel , všechna již zadána. Tak jsme trpělivě čekali. Na podzim roku 1996 jsme společně s paní Zítkovou odcestovali na dlouhou cestu do Německa a nazpět jsme si dovezli z chovatelské stanice Choroschie Drusja´s pejska Harryho. Dostal domácí jméno Sam. Naše domácnost se rozrostla o nového člena.

Náš život s Wheatenem …
Příchodem nového psího kamaráda se náš dosavadní život změnil od základu.Ty tam, jsou chvilky splínu. Pes je věrný přítel a skvělý „antistresant“.
Při výběru Wheatna jsme měli šťastnou ruku a z malého štěňátka vyrostl pěkný pes, který je šampionem několika zemí, získal mnoho titulů a zvláštních ocenění. Uplatnil se výborně v chovu. Jeho potomky najdete například až v daleké Austrálii, Kanadě, v USA na Floridě, Polsku a na Slovensku.
Když jsme opustili se Samem výstavní kruhy a místo přenechali mladším, přemýšleli jsme, jak smysluplně využít toho, že Sam dosáhl takových úspěchů. A jednoho dne jsme dostali nápad. Spojili jsme se s sdružením „Osada němých tváří“, která působí na Prostějovsku, s žáky SOU obchodního a uspořádali akci na podporu opuštěných pejsků v útulku. Hvězdou celé akce byl „Šampion Sam“, který chtěl upozornit lidi na to, že ne každý pejsek má hodného pána, který o něj pečuje. Sam bedlivě dohlížel na pokladničku a pomohl k nashromáždění finančních prostředků na nákup krmiv. A tak Sam, pomohl psím kamarádům, aby se měli aspoň na chvíli tak dobře jako on.

Naše Lili na sportovním dni (foto ©Pauline)
Pracuji s dětmi, a tak nemůže být akce, na které by naši psi chyběli. Kreativitě dětí se meze nekladou. Naši psi jsou důkazem, že Wheaten je přímo ideální plemeno pro soužití s dětmi všech věkových skupin.
Sam se zúčastnil i setkání handicapovaných dětí a mládeže a po krátkém seznámení byli všichni velkými kamarády. Jsme rádi, že jeho psí život neskončil jen u výstavních kruhů.
Momentálně máme doma dva Wheateny. Aby Samovi nebylo smutno, pořídili jsme mu v roce 2004 kamarádku Lili. Ta pochází z chovatelské stanice Vom Fischerhof v Německu. Rodiče obou našich psů pocházejí z uznávaných chovatelských stanic Wheaten Rebel´s (ch. Margret Möller-Sieber, Německo) a Danterri Wheaten (ch. Birthe Jakobsen, Dánsko). Základem obou chovů jsou vynikající psi (sourozenci z opakovaného spojení) importovaní ze země původu Irska, z chovatelské stanice Newkilber ( Newkilber The Quiet Man a Newkilber Lion in Winter).

Co je pro nás podstatné ?
Že naši psi jsou v dobré fyzické i psychické kondici a jsou s námi šťastni …

Na našich stránkách najdete kompletní informace o plemeni, historii, charakteristiku a naše poznatky a zkušenosti.

Stránky jsou určeny všem příznivcům, přátelům, chovatelům a majitelům plemene Irish soft coated wheaten terrier (ISCWT), v českém překladu zkráceně pšeničný teriér, v odborné kynologické terminologii se název plemene zkracuje na \\\\\\"Wheaten\\\\\\". Tyto stránky by Vám měly poskytnout základní informace o plemenu a chovu v České republice, ale i v zahraničí.
Naše motto: Naši psi jsou tím, čím chceme, aby byli - dobří přátelé ...

Chovatelská stanice: WANTON BUDDY´S


Adresa: Vápenice 5, 79601 Prostějov, Česká republika
Telefon: +420 604 671 945
Zodpovědná osoba: Pavlína & Jiří Bradáčovi
www: www.wantonbuddys.info
Mail:

Reg. číslo CHS: 207/04
Plánujeme vrh: 20.08.2010
Hodnocení: 76 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Irský jemnosrstý pšeničný teriér

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 1784

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.2 z 5
(27 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

76 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Dana, zítra Simona