přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: FOREVER MY


Adresa: Slunečná 1220, Bzenec 696 81
Telefon: +420 724 023 678
Zodpovědná osoba: Dana Gabrielová
www: www.chsforevermy.com
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Zabýváme se chovem plemene Zlatý retriever.


O nás:
Historie naší chovatelské stanice:

Náš příběh začal podobně jako v mnoha dalších rodinách. Dcera přišla do věku, kdy děti začínají toužit po pejskovi. Ze začátku jsem měli pochyby, jestli se o čtyřnohého člena rodiny dokáže postarat nebo je to jen chvilková záležitost. Domů jsme si přivezli fenku zlatého retrievera Conny. Connynka byla zlatá a hlavně temperamentní fenečka, sice trošku mrška, ale první pes na kterého se nezapomíná! Radostí a starostí jsme si s ní užívali 6 let, ale bohužel život je někdy krátký. Dnes se na nás dívá ze psího nebíčka… Jak se časem ukázalo, naše počáteční obavy byly zbytečné. Niku psi a vše kolem neomrzeli – právě naopak se stali samozřejmou součástí celé naší rodiny. Přesto nás ani nenapadlo, že z nás jednoho dne budou chovatelé. Ale osud tomu chtěl jinak, takže jak to pokračovalo?
Koncem roku 2003 opět zvítězila touha Nikči po dalším čtyřnohém přírustku a najednou jsme doma měli další goldenku! Z chovatelské stanice Chlupaté štěstí jsme si přivezli fenečku Zitu – domácky zvanou Sindynku. Sindy rostla jako z vody, a jak to už bývá, zvědavost nás hnala směrem k novému poznání. Na první výstavě jsme se byli jen podívat a o dva měsíce později čekala výstavní premiéra i naše holky. Samozřejmě, že jsme nezůstali jen u výstav, a tak jsme se začali více zabývat i výcvikem. Potom to šlo nějak samo. Splnil se sen nejen naší dcery. Aby Sindynce nebylo smutno, na jaře roku 2007 jsme se vydali pro Kreizy Chlupaté štěstí – velmi nadějnou, zlatou fenečku a hlavně pěknou provokatérku, která byla mezi svými sourozenci známá vyhráváním boje o cecík maminky a později i různých štěňěcích her. Do této ďáblice jsme od začátku vkládali velké naděje, přesto o jejím výběru rozhodovalo hlavně srdíčko. Z Kreizynky vyrostla skvělá fenečka po všech stránkách a druhá polovina Sindynky, holky se prostě hledaly, až se našly.
Koncem roku 2008 se v naší stanici narodila první štěňátka - pět úžasných feneček, které nám dělají velkou radost.
A jak to bylo, je a bude, každý musí mít sny, aby se mu mělo co splnit. Proto i my máme další plány a neskromná přání. Ty Vám ale zatím nemůžeme prozradit. Teprve čas totiž ukáže, jestli se nám vše může opravdu splnit…


Naši pejskové:

ZITA Chlupaté štěstí - Sindynka
Sindynka je naše první slečna s průkazem původu. Vybrali jsme si ji vlastně úplnou náhodou. Víte jak to je, byla to láska na první pohled. Prostě měla nejkouzelnější pohled ze všech štěňátek, a tak musela být naše. Když jsme si malé klubíčko přivezli domů, mysleli jsme jen na jeho dobro, ale ani ve snu by nás nenapadlo, že bychom mohli začít jezdit na výstavy a skládat zkoušky. Kdepak! My přece chtěli „jen“ miláčka, co by nám mohl dělat společnost vždy a všude. Ale nakonec to bylo jinak!
Sindynka je mohutná fenka ideálního rámce zlaté barvy. Mezi její přednosti patří velmi pěkné úhlení především předních končetin, výrazné předhrudí, elegantní krk, krásná hlava a dlouhá srst. Všem rozhodčím se zalíbila a její výsledky z výstav jde ohodnotit jako velmi vyrovnané. Získala mnoho posudků s výborným ohodnocením nejen od rozhodčích českých, ale také od rozhodčích zahraničních, kterých si ceníme možná o trošičku více, kvůli jejich nestrannosti. Sindynka patří k fenečkám, co chtějí čas, a postupně zrají jako víno. Časem se z ní stala opravdu pěkná fenečka, která exteriérem nezapře své anglické předky. Na rozdíl od Kreizynky je milovnicí výstav a velmi ráda se předvádí.
Díky tomu, že s oblibou ukazuje co jí jde, vypracovala se na ohromně šikovnou fenku. Z domácího mazlíčka se vyklubal pracovní maniak, který nejvíc vyniká ve vodě. Opravdu před aportováním z rybníku ji nic neodradí! Dokáže vletět do vody, jen když procházíme kolem! Co říct? Snad jen pravý retrívr. Zvládá i slídění na vodní hladině, lehce se nechá navádět na všechny strany a nejvíc se raduje, když před ni dopadne nějaký aportík. Po svém tatínkovi Happym miluje aportování zvěře, především pak srstnaté. V ten moment se z klidné dámy stane vášnivý lovec, zapomene na to, jak je v jiných chvílích rozvážná a jediné co má v tu chvíli v hlavičce, je práce! Patří k velmi vytrvalým goldenům, její práce není zběsile rychlá, ale zato velmi pečlivá. Další věcí co Sindynce jde je ukazování hlavně dětem jak umí dávat pac, panáčkovat, pochodovat, válet sudy nebo dokonce hrát mrtvolku. Je to naše „cirkusačka“, co by pro pamlsek udělala cokoliv.
Co se týče zdraví... Když jsme si ji přivezli, neměli jsme ani tušení, že existuje nějaká dysplazie. Proto měla odmalička hodně pohybu, který jsme ji dopřávali s dobrými úmysly. Ale tak co si budeme povídat. Přes tu spoustu kilometrů, co má Sindy v tlapkách a přes všechno skákání je její DKK 2/2!
Ale ať ji (nebo vlastně nás obě) práce baví sebevíc, Sindynka získala prvenství, které jí už nikdo nikdy nesebere. Díky její úžasné povaze jsem se na ní mohla vše naučit. Společně jsme prožívaly vše nové. Do puntíku splnila mé přání loveckého psa, protože v toho se denně z rodinného miláčka mění. Vlastně Sindynkou začalo i naše ježdění po výstavách, stala se zakladatelkou naší chovatelské stanice a mou lásku k goldenům změnila v posedlost. Koncem roku 2008 přivedla na svět svá první miminka - pět feneček po psu JCh., Ch. Gryffindor Junior the Best Baron "U", které se vyvíjí velmi slibně po exterierové i pracovní stránce. Snad už zbývá jen říct: „Sindynko, za všechno děkuji!“

KREIZY Chlupaté štěstí - Kreizynka
Junioršampion ČR
Kreizynka je anděl s ďáblem v těle. Neuvěřitelně hodná, mazlivá a pracovitá fenka v sobě skrývá temperamentního čertíka! A jak se Kreizynka stala další členkou naší smečky? Stále jsme byli na vážkách, po kterých rodičích vzít slečnu, která by nám dělala radost. A pak se to stalo – Victorii Chlupaté štěstí se narodilo devět kouzelných kuliček. Už to by jasné, přestali jsme váhat a nastala další otázka. Která z těch feneček to bude? Každý u nás doma měl svou favoritku. Náhoda tomu chtěla, že tou dobou se hárala i naše Sindynka, takže jsme chlupatá klubíčka viděli dost často. V šesti týdnech už ubývalo času a my museli říct, kterou berušku mamince „ukradneme“. Zvítězila slečna, kterou jsem od jejích dvou týdnů považovala za favoritku – úplně největší štěňátko z vrhu, pěkný provokatér a divoch, ale hlavně mohutná zlatá holčička (od tohoto dne již Kreizynka).
Pamatuji si na den, kdy jsem ji poprvé uviděla, tenkrát jí byly dva týdny a nejvíce se podobala válečku s očičky a nemotornými nožičkami. Další věc, na kterou nejde zapomenout je cesta domů. Tenkrát padla věta „Kreizynko, Ty nám budeš dělat jen samou radost, kouká Ti to z očí...“ a je to pravda!
Kreizy je sice ještě mladá psí slečna, ale svou výstavní kariéru začala velmi slibně a doufáme, že v ní hodlá pokračovat. Je to naše velká, mohutná a výrazná slečna středního rámce. Její předností je kvalitní úhlení obou párů končetin, rovná horní linie, krásně modelovaná hlava, uhlový pigment a po mamince zdědila i prostorný pohyb, který předvádí nejen na výstavách, ale ještě raději při výcviku. Hned na první výstavě okouzlila pana rozhodčího, který se o ní vyjádřil jako o rozkošné fenečce s velkou budoucností! A slova pana rozhodčího se pomalu začínají plnit. V necelých dvou letech Kreizynka úspěšně dokončila titul Junioršampion ČR a stala se čekatelkou šampiona krásy hned několika zemí. Maminko Viktorko, tatínku Gryffe a hlavně páníčkové Kreizynčiných rodičů, my bojujeme pro Vás!
Už jsem malinko nakousla i téma výcviku a zkoušek. Kreizy se odmala jevila po svých rodičích jako náruživý aportér s obří dávkou temperamentu! Práce s ní je opravdu radost a vždy dokáže příjemně překvapit. V pouhých šesti měsících zvládla OVVR a hned od prvních narozenin se účastní i vyšších zkoušek. Jinak se Kreizy jeví jako štístko, co stále vrtí ocáskem a v tvářičce má psí úsměv. :o) Miluje společnost kolem sebe a zbožňuje mazlení. Celkově má Kreizy přátelskou povahu a po vzoru Sindynky i ona ráda přivítá malé dětičky, ale trošku jinak. Proto se každá návštěva musí připravit, že jim šťastná Kreizynka přinese něco v tlamičce na uvítanou!
I zdravíčko jí slouží na výbornou. Na výsledky jejího DKK a DLK jsme byli hrozně zvědaví. Pohled na rentgeny Kreizynčiných zdravých kloubů nás ujistil v tom, že Kreizynka je takový náš dar z nebes. Oficiální výsledky DKK i DLK jsou 0/0, stejně tak OCD je negativní a PRCD také! Máme velkou radost, že Kreizynce zdravíčko tak slouží, stejně jako všem jejím sourozencům! Vicky a Gryffe, děkujeme za tuto skvělou holčičku a naši velkou naději do budoucna!

O plemeni:
Zlatý retrívr je plemeno psů vyšlechtěné ve Velké Británii a řazené mezi retrívry. Zlatý retrívr je obecně klidný, přátelský a vyhledávající společnost lidí a jiných psů pro své rozpustilé hry, které ho baví v každém věku. Má dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst, což je plně využito při lovu kachen či jiného vodního ptactva. Jedná se o psa, který se vyznačuje velkou ochotou pomáhat lidem, a proto se také využívá jako canisterapeutický a asistenční pes.
Se šlechtěním tohoto plemene začal Lord Tweedmouth, který toužil po psovi loveckém s dobrými vlastnostmi a psovi vzhledově pěkném. K vyšlechtění použil žlutého retrívra, který se narodil ve vrhu černých retrívrů, a dnes již neexistujícího tweedského vodního španěla, později také irského setra a bladhaunda. Roku 1868 se narodila první štěňata, a tak začala jeho snaha za pomoci liniové plemenitby, kterou využil jako jeden z prvních šlechtitelů. V chovu a šlechtění Zlatých retrívrů také pokračovali vikomt Harcout, který byl prvním vystavovatelem tohoto plemene, a paní Charlesworthová.

Plemeno žlutých retrívrů bylo uznáno roku 1903 v Kennel klubu. Roku 1913 byl založen Klub zlatých nebo žlutých retrívrů. Jméno Zlatý retrívr bylo oficiálně přijato až roku 1920, předtím se mohl používat přívlastek žlutý nebo zlatý.

Chovatelská stanice: FOREVER MY


Adresa: Slunečná 1220, Bzenec 696 81
Telefon: +420 724 023 678
Zodpovědná osoba: Dana Gabrielová
www: www.chsforevermy.com
Mail:

Hodnocení: 50 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Zlatý retrívr

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 1373

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.5 z 5
(4 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

50 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Mahulena, zítra Romana