Životopisy : Umělci

Životopisy: Umělci > Johan Sebastian Bach (Johann Sebastian Bach) Johan Sebastian Bach (Johann Sebastian Bach) - Johan Sebastian Bach (Johann Sebastian Bach) byl za svého života ceněn jako výborný varhaník, nebyl však uznávaným a slavným skladatelem.Dnes platí Johan Sebastian Bach za jednoho z největších hudebníků vůbec, jeho dílo je pevným základem, na němž budují další generace své umění.
Životopisy: Umělci > Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci - Leonardo da Vinci byl významným malířem a vědcem, který již na konci 15. století pracoval na studiích anatomie člověka. Jeho nejslavnější dílo „Mona Lisa“ je dodnes obdivovaným artefaktem jeho nesporně jedinečného malířského umění.
Životopisy: Umělci > Leoš Janáček Leoš Janáček - Leoš Janáček patří k našim nejproslulejším a v rámci světové moderny nejvýznamnějším autorům. Leoš Janáček byl sbormistrem řemeslnické besedy Svatopluk, dirigentem Besedy brněnské a dokonce ředitelem varhanické školy.
Životopisy: Umělci > Salvador Dalí Salvador Dalí - Salvador Dalí byl španělský surrealistický malíř. Vynikal svými extrémními názory, jedinečným pohledem na svět a nezapomenutelným, vždy rozporuplně přijímaným, uměním.
Životopisy: Umělci > Wolfgang Amadeus Mozart Wolfgang Amadeus Mozart - Wolfgang Amadeus Mozart byl vpravdě geniálním skladatelem již od dětského věku. Složil obrovské množství krásných symfonií a působivých skladeb.

1
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Michaela, zítra Vendelín