Akce ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše akce přidat aktualitu

Psí akce Kočičí akce Rostlinné akce Cestovatelské akce Ostatní akce


  Ostatní akce
Módní přehlídka NULOVÝ ODPAD 06

Občanské sdružení EKODOMOV pořádá 23.6.2006 od 19 hodin v Divadle Jaroslava Vrchlického v Lounech módní přehlídku NULOVÝ ODPAD 06. Přehlídku a vyhodnocení soutěže Miss kompost moderuje Jaroslav Dušek.
Mladí designéři a studenti reagovali a vytvářeli na tématické okruhy:

A/ Myšlenka šetrného zacházení s odpadem se musí stát součástí společného vědomí

B/ Odpad je cennou surovinou, pokud neskončí na skládce nebo ve spalovně

C/ Jednotlivé druhy odpadů je nutno sbírat odděleně

D/ Nejefektivnější je, pokud odpad vůbec nevznikne

Přehlídka představí společné názorové roviny vnímání ekologického nakládání s materiály v současné tvorbě, společné pro většinu prezentovaných modelů. Zachycuje uvažování studentů v rovině recyklovatelný oděv pro jednorázové použití a již jednou použitý materiál je cennou surovinou v kolekcích přehodnocujících módu secondhandů nebo využívání materiálů zcela neobvyklých pro tvorbu oděvu pro běžné nošení. Společnou rovinou pro kolekce mladých designérů je tvorba z přírodních materiálů a přírodní tématika jako inspirace v novém pojetí designů tisků.

Přehlídky se zúčastní designérská dvojice Petra Matušínská - Jakub Szajko s kolekcí \\"Invisible diary \\"prezentovanou na únorové soutěži Top Styl Designér na Mezinárodním veletrhu Styl a Kabo v Brně a oceněné na mezinárodní soutěži LINNEAPLLE v Itálii. Absolventka University of Arts London, Chelsea College of Art and Design Daniela Rajdová představí kolekci \\"Blast and blessed \\" ze second hand products. Dita Hálová bude prezentovat kolekci \\"Severní T...\\", představenou na podzimní soutěži Talent sezóny Praguefashion week, z přírodních materiálů a využívající ruční tkaní, paličkovanou krajku v kontrastu s digitálním potiskem fotografií přírodních motivů Marty Pavlíkové. Helena Hošková v kolekci \\"Svatební šaty na jedno použití\\" zcela vyčerpává tématické i materiálové možnosti - příjemně působící a dobře nositelná fólie se rozloží i při běžném kompostování. Tématika separovaného odpadu prostupuje kolekcí \\"Vitamínová reinkarnace\\" Romany Vojtíškové. Studentskou tvorbu středních škol prezentují studentky SPŠO a VOŠON Praha: Linda Vrňáková, Barbora Kolomazníková, Lucie Michalcová, Petra Sýkorová, Pavla Vaníčková, Monika Zavadilová a Ha Thanh Nguyen. Studentka FUUD UJEP Ústí nad Labem, Ateliér textilní tvorba, Ivana Zochová představí kolekci z obalových materiálů a netkaných textilií. Prezentace studentů VŠUP Praha Ateliér design oděvu a obuvi je výrazná a plně profesionální.

Akci podpoří účastí s částí kolekce \\" Trendy 2007\\" módní návrhářka Helena Fejková.

Prezentace jednotlivých autorů budou doplněny videi a fotografiemi. Životopisy autorů, návrhy a fotografie naleznete na webových stránkách Ekodomova.

Bližší informace:
BcA. Dita Hálová
tel: 605 823 034

e-mail: halova.dita@seznam.cz

www.ekodomov.cz


E-mail:
Více na: www.ekodomov.cz

Autor: Eliška

Datum vložení: 11.06.2006 v 00:00 / Sekce: Ostatní akce / Zhlédnutí: 2883

Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek: 01.01.1970 01:00
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2021 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Oleg, zítra Matouš