Novinky ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše novinky přidat novinku

Psí novinky Kočičí novinky Rostlinné novinky Cestovatelské novinky Ostatní novinky


  Ostatní novinky
Novinka: Horoskop týdne od 29. května do 4. června 2007

Novinka: Horoskop týdne od 29. května do 4. června 2007

Novinka: Horoskop týdne od 29. května do 4. června 2007

Horoskop týdne od 29. května do 4. června 2007

Mění se klima v přírodě i ve společnosti

Tento týden bude z astrologického hlediska plný změn, kdy Venuše, Merkur a Mars změní svá znamení. Hned v pondělí 29. května ve 14.41 hod Venuše opustí znamení Berana, ve kterém je oslabená ( v exilu ) a vstoupí do svého domicilního znamení Býka, ve kterém se bude pohybovat až do 24. června. Zde může plně rozvinout svou sílu a přinést lidstvu harmonii a prosperitu. Venuše v tomto pevném a zemském znamení povzbudí v lidských duších touhu po kráse, po lásce a po materiálním blahobytu.

K dalším změnám pak dochází v sobotu 3. června, kdy přejde nejprve Merkur z Blíženců do Raka ( ve 13.22 hod ) a posléze ( v 20.42 hod ) Mars z Raka do Lva. Merkur pohybující se do soboty znamením Blíženců, kterému vládne, naznačuje, že lidé budou spolu uvolněně komunikovat a že budou zvídaví, učenliví a výkonní.

Mars ve vodním a poklidnějším znamení Raka tak trochu brzdil válečnické a dobyvatelské tendence, zatímco ve Lvu ( až do 22. července ) už může povolit uzdu ctižádostivým jedincům toužícím po společenském výsluní.

Pro naši republiku je tento týden mimořádně významný, jelikož se v něm bude rozhodovat o směřování našeho státu pro nejbližší léta. V průběhu 24 hodin - od 14.00 hod 2. června do 14.00 hod 3. června - proběhnou volby do poslanecké sněmovny a vítězná strana pak bude s největší pravděpodobností vyzvána k tomu, aby navrhla složení budoucí vlády. Aby astrolog mohl poctivě vyhodnotit všechny vlivy, musel by znát nejen data a místa, ale také časy narození hlavních aktérů této hry, což bohužel ani já ani kolegové z Astrologické společnosti neznáme. Takže lze provést jen část výpočtů a úvahy o výsledku tak nejsou podloženy exaktními údaji. Současný premiér a zároveň čelní představitel vládnoucí strany Jiří Paroubek ( narozený 21.8.1952 v Olomouci ) je silným Lvem a šéf nejsilnější opoziční strany Mirek Topolánek ( narozený 15.5.1956 ve Vsetíně ) je důstojným zástupcem znamení Býka. Zvláštní shodou okolností právě ve volebním víkendu se na ekliptice setkají v krajně nepříznivé vazbě Saturn ve znamení Lva a Venuše procházející znamení Býka. Když pomineme mnoho dalších proměnných faktorů a soustředíme se pouze na tyto dva vlivy, pak je bezesporu silnější Venuše, jelikož znamení Býka ovládá, zatímco Saturn je ve znamení Lva oslaben v důsledku exilu. Klasická astrologie totiž v době, kdy nebyl znám Uran, brala jako vládce Vodnáře Saturna a přirozeně tudíž v opozičním Lvu byl Saturn v exilu. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že Topolánek jako sluneční Býk bude mít nad Paroubkem jako slunečním Lvem navrch. Ovšem nemůžeme vyloučit situaci, kdy Topolánek bude mít klíčový prvek každého nativního horoskopu - ascendent - ve znamení Lva a Paroubek naopak může mít ascendent v Býku ! Pak by byl z astrologického pohledu jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet ! Je to samozřejmě astrologická nadsázka. Po podrobnějším zkoumání bohužel nepřesných horoskopů šéfů jednotlivých stran a horoskopů politických stran se dá usuzovat na velmi mírnou převahu pravice. Při pohledu na konstelace ovlivňující dění v našem státě v nejbližších týdnech to však vypadá, že se nová vláda bude rodit zdlouhavě, bolestivě a za cenu ústupků, které znemožní jednotlivým stranám prosazovat své volební programy. A občan našeho státu pak bude oprávněně otráven a bude si v duchu říkat, že by snad byly lepší nové volby...

připravil Ing. Richard Stříbrný
člen výboru Astrologické společnosti ČR


Autor: Eliška

Datum vložení: 29.05.2007 / Sekce: Ostatní novinky

Zhlédnutí: 3288

Diskuze  k novince...  Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek:
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Julie, zítra Dana