Novinky ze světa psů, koček, rostlin, cestování a ostatní.

vše novinky přidat novinku

Psí novinky Kočičí novinky Rostlinné novinky Cestovatelské novinky Ostatní novinky


  Ostatní novinky
Vědci objevili na Borneu „chameleoního“ hada

Němečtí biologové si mohou připsat významný úspěch. Na ostrově Borneo objevili dosud neznámý druh hada, který dokáže měnit barvy podobně jako chalemeon.
Vědci jedovatého tvora objevili v rámci projektu Heart of Borneo, který koordinuje Světový fond na ochranu přírody (WWF).

Mark Auliya, odborník na plazy ze Zoologického výzkumného institutu Alexandra Königa v německém Bonnu, si z mokřadových lesů národního parku Betung v indonéské části ostrova přivezl dva půlmetrové exempláře.

'Dal jsem červenohnědého hada do tmavého kbelíku. Když jsem se na něj šel po pár minutách podívat, byl skoro celý bílý,' popsal jejich chování Auliya.

Německý herpetolog upozorňuje, že u plazů, kteří mají končetiny (jako chameleon či ještěrka), je schopnost měnit barvu známá. U hadů je ale podobné chování vzácností.

Koordinátor projektu Heart of Borneo Stuart Chapman prohlásil, že nalezení 'chameleoního' hada znamená poodhalení jednoho z nejlépe ukrytých tajemství přírody. 'Právě schopnost měnit barvy zapříčinila, že se had vědcům skrýval tak dlouho. Asi si tehdy na sebe vzal špatnou barvu,' zhodnotil s nadsázkou objev.

Indonéské Borneo je pro vědce doslova rájem na zemi. WWF uvádí, že v posledních deseti letech zde bylo objeveno 361 nových živočichů a rostlin. 'Na území, které je jen dvakrát větší než Německo se každý měsíc objeví tři nové druhy.'


Autor: Eliška

Datum vložení: 09.05.2008 / Sekce: Ostatní novinky

Zhlédnutí: 4298

Diskuze  k novince...  Diskuze:

v diskuzi je 0 příspěvků | poslední příspěvek:
Podělte se s ostatními lidmi o Vaše poznatky a zkušenosti ! Zeptejte se na cokoli !
Přidej příspěvek / Zobraz příspěvky

Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online
Copyright (c) 2018 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Brigita, zítra Sabina