Tazy (Tasy, Mid-Asiatic Borzoi)

Tazy (Mid-Asiatic Borzoi, Tasy) je zvláštní pes s nezávislou povahou a nevyčerpatelnou zásobou energie. Vyžaduje partnerství a přátelství člověka, který jeho vlastnosti a přednosti náležitě ocení.


ANGLICKÝ NÁZEV:
angl. Mid-Asiatic Borzoi, Tasy; čes.: Tazy
PŮVOD:
Tazy (Mid-Asiatic Borzoi, Tasy) je plemenem zformovaným ve stepních a pouštních oblastech Střední Asie. Jeho předkem je pravděpodobně Saluki.
Je to vytrvalý pes, rychlý jako vítr. Využíván byl především pro lov na zajíce, lišku a stepního vlka. Ve své domovině má Tazy stejnou hodnostu, jako dostihový plnokrevník. Za jednoho čistokrevného psa se dávalo 47 koní. Tito psi se vyskytují v Kazachstánu, Turkménii, Uzbekistánu a ve středním Rusku.
POPIS:
Tazy (Mid-Asiatic Borzoi, Tasy) je plemenem krátkosrstých loveckých psů. Jiný název je středoasijský chrt.
Je to houževnatý a rychlonohý pes, který však nevyniká vytříbenou krásou, tolik typickou pro ostatní východní chrty. Je to suchý pes s pevnou, lehkou kostrou a dobře vyvinutou muskulaturou. Hlava je dlouhá a klínovitá. Oči má velké a hnědé. Nos má černý, při světlém zbarvení srsti je povolena barva kávová. Visící uši jsou slabé, posazené na úrovni očí. Hrudník má hluboký a široký, v horní části s prohnutými žebry. Kohoutek výrazně vyčnívá. Ocas je tenký, dlouhý, šavlovitého tvaru, zatočený do kruhu nebo háčkovitě zakroucený, v klidném stavu je svěšený dolů, při akci se zvedá na úroveň hřbetu.
VÝŠKA:
Tazy (Mid-Asiatic Borzoi, Tasy) má v kohoutku 60 až 70 cm.
VÁHA:
Není udána.
SRST:
Tazy (Mid-Asiatic Borzoi, Tasy) má krátkou a měkkou srst, která je rovná. Na uších a spodní části ocasu je delší, na zadní straně končetin tvoří třásně. Zbarvení je: červené, bílé, šedé, černé, všechny odstíny rezavé, žíhané, skvrnité. Na čenichu je přípustná tmavá maska.
CHARAKTER:
Tazy (Mid-Asiatic Borzoi, Tasy) je zvláštní pes s nezávislou povahou a nevyčerpatelnou zásobou energie. Vyžaduje partnerství a přátelství člověka, který jeho vlastnosti a přednosti náležitě ocení.
PÉČE:
Tazy (Mid-Asiatic Borzoi, Tasy) potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a přiměřené zátěže. Jinak nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
PLEMENO:
FCI - Neuznané plemeno.


 Foto / obrázky k článku  Tazy

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Tazy
Diskuze k článku
Tazy
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.

  Chovatelské stanice psů:

nalezeno: 0 CHS...
Přidat záznam o své stanici...
Přidejte svoji stanici
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2022 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Tazy
Tazy


Fotogalerie (1)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Tazy, neváhejte a p...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Vratislav, zítra Julie