přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: HVĚZDA ELS


Adresa: Skuherského 6, 370 01 České Budějovice
Telefon: +420 739 040 186
Zodpovědná osoba: Sabina Koubková, Eva Koubková
www: www.hvezdaels.wz.cz
Mail:

Hodnocení: 42 bodů ze 100

Chovaná plemena: holandský ovčák, border kolie.


O nás:Naše fenky:

Border Kolie.
LIZ Bohemia Alké.
Výstavy:
26. 06. 2004 MVP Brno výborná
05. 03. 2005 OV Č. Budějovice V1, vítěz třídy, oblastní vítěz
22. 10. 2005 SVP Mladá Boleslav výborná 3.

Holandský ovčák.
GALAXY Qalt Mercator.

Jmenuji se Galaxy Qalt Mercator, ale doma mi většinou říkají Příšerka. Jsem holandský ovčák krátkosrstý, jak jste určitě již zjistili, ale myslím, že pro většinu laiků jsem kříženec německého ovčáka a hyeny. Narodila jsem se 11. prosince 2002 v Roztokách u Křivoklátu u paní chovatelky Renaty Kopřivové. Když mi byly skoro dva měsíce, tak si mne nová panička odvezla do Českých Budějovic. Tady už na mne čekaly i další čtyřnohé kamarádky, které byly stejně velké jak já. Jen já jsem ale rostla a ony zůstaly pořád takové při zemi.
Co bych o sobě mohla říci:
Z výstavního hlediska jsem krásná fena jemnějšího typu. Mám prý krásnou hlavu a souměrné žíhání po celém těle. Mám silnou kostru a správné úhlování končetin. Momentálně jsem čekatelem českého šampiona. Vlastním 4x BOB, 5x CAC, 2x CACIB, 2x NV.
Z agiliťáckého hlediska jsem prý hrozná potvůrka. Když chci dokáži běžet rychlostí blesku a pak se otočit na místě, ale když se mi nechce, tak se může panička na hlavu postavit, ale má smůlu. Ale abyste o mně neměli špatné mínění - 3x jsem splnila zkoušku A1 a vždy to bylo na výborně. Jedenkrát jsem se umístila na třetím místě. Momentálně běhám v kategorii A2 a hned na prvních závodech jsem splnila zkoušku A2.
Z flyballového hlediska by moje panička na mne měla být dvojnásob pyšná, poněvadž jsem členkou družstva držícího jihočeský flyballový rekord. Flyball je výborná zábava pro aportéry a tím já určitě jsem. Nyní se chystáme na mistrovství republiky.
Z hlediska dogdancing mi to kazí panička. Na svých prvních dogdancing závodech jsem z více než padesáti psů postoupila do finále, ale panička se před finálem přinala, že si žádnou finálovou sestavu pro mne nepřipravila. Doufám, že příště mi již bude více věřit, poněvadž já jsem prostě úžasné psisko. :o)
Další hledisko je sportovní kynologie - tam má panička vysoké ambice díky mým služebně vedeným předkům. Zatím za sebou mám splněnou zkoušku ZOP a ZZO, kterou jsem splnila nejlépe ze všech. Na podzim nás čekají zkoušky BH a ZPU1.
A jaká jsem povahově? Panička říká že jsem úžasná potvůrka, ale domnívám se, že tu potvůrku nemyslí vážně. Jsem totiž velice ráda ve společnosti své smečky, kterou nade vše miluji. Mám ráda život a baví mne veškerá aktivita. Jsem skvělý hlídač a to sama od sebe.
Prostě a krátce - žiji pro svou smečku a rodinu a pro všechny mám ve svém psím srdíčku dostatek místa.

Příšerka má od malička jednu úžasnou zálibu - dostávat se ze všeho, kde se jí to nelíbí. Občas si říkám, že kdyby si jí vzal Copperfield k sobě a i jí svázal svěrací kazajkou, tak by mu ve vyproštění byla silnou konkurentkou.
Příšerka byla krásné štěňátko a já na ní byla patřičně hrdá. Od malička měla doma své místečko v kleci. Byla zlatá - naučila se v ní bydlet hned. Tedy zlatá byla do doby než se nějaké věci objevily v blízkosti klece a Příšerka byla bez dozoru. V tu chvíli se to stávalo jejím majetkem a ona si na tom čiperně zkoušela své zoubky. S tím ale člověk musí počítat, že? Ale už méně lidí počítá s tím, že jakmile štěně začne pobírat rozum, se onu klec naučí otvírat. Ani já s tím nepočítala. Nevím, jak tak rychle pochopila, kde se ta klec zahakuje a že stačí trošku natočit čumáček, použít zoubky a je venku. Momentálně má na kleci 5 karabin, které zatím úspěšně jejímu umění odolávají.
Příšerku jsem si pořizovala s jistotou, že budeme chodit na cvičák. (Chodila jsem aj s mojí fenečkou malého špice, takže Příšerka byla samozřejmost.) Pořídila jsem jí krásné červené kšíry. Dva tréninky jí "trvalo" než pochopila, že stačí zacouvat, nahrbit se jako kočka a pak se už jen z nich snadno dostat. Běžela jsem jí tedy koupit kšíry menší v domění, že jsem koupila moc velké. Úsměv mi na rtech tvrdl při každém Galaxy vyklouznutí a mém následovném ještě větším utažení kšír. Samozřejmě nakonec vyhrála ona - asi jsem jí měla koupit kšírky na jorkšíráka. (Tento trénink jsme byly největší atrakce - se divím, že na nás neuzavírali sázky, zda zase Příšerka vyhraje.) Podotýkám, že nyní má Galaxy čtvrté kšíry a ty nosí na flyball a zatím úspěšně. Možná díky jejímu zmoudření a nebo že při flyballu jí za ty kšíry držím. Přesto je úžasnější než její bordeří "sestřička" Liz, která tytéž kšíry již dokázala při flyballových závodech na sobě rozkousat.
Stejně jako se Příšerka naučila dostávat i z těch nejtěsnějších kšír, se naučila dostávat aj z obojků. To, že při přivázání se dá vodítko rozkousat či že u řetězu se musí kousat jen ten kousek, který se drží, byla hračka. Lidé platí peníze za to, aby si koupili na psa coračku a já jich mám nedobrovolně už tolik :o).
Když mamka kupovala auto, všichni jsme věděli, že bude psí. Ale že bude až tak moc jsme netušili zřejmě nikdo. Poněvadž se počítalo s tím, že by Příšerka až vyroste lezla dopředu, moje sestra koupila mříž vyráběnou přímo na formany. Byla opravdu pěkná, ale pro Příšerku zbytečná. Po pár strávených chvilkách v autě usoudila, že tam vzadu není zábava a naučila se lézt přes mříž dopředu. Otvor mezi mříží a sedadly byl asi tak 10cm. Nikdo by nepočítal, že se takovouhle škvírkou protáhne přes 50 cm vysoký pes. Protáhl :o(. Prostrčila hlavu, otočila se na bok a byla vpředu. Ve chvíli, kdy jsem se rozzuřená blížila k autu se během dvou sekund dostala zase zpátky dozadu. Při tomto putování dokázala skvěle zničit zadní potahy. Resp. ona se snažila ničit vše, co jí stálo (i nestálo) v cestě. Stylem "paničko, nechala jsi mne tu, tak trp" se začaly postupně rozpadat pásy, opěrka o hlavu, potahy... Nechápu, jak mohla se svojí výškou rozkousat gumový koberec. Říkala jsem si, že už je starší, rozumější... A tak jsem se na cvičáku věnovala jinému psu a snažila se ho rozdráždit. Pes se rozdráždil, ale Příšerka ještě více. No a co, že štěká - však za chvíli půjde zase ven. Blížím se k autu a začíná mne popadat infarkt. Ta čtyřnohá obluda mi rozkousala palubovku. Rozkousala znamená, že mi tam kus chyběl. Na volantu sice byly též obtisky zubů, ale ten vydržel celý. Toto byla poslední kapka k tomu, aby se mříž dala pryč a nechala se přímo nějaká vyrobit. Což se stalo. Při jejím namontování mi bylo řečeno, že si příště mám pořídit OT - obrněný transportér. Ale to bych si musela pořídit jiného psa, abych mohla být v klidu... Příšerka si našla jinou zálibu. Já celá šťastná, že prostě v tom kufru zůstane, jsem jíšla vypustit. Zděšení. Ta chlupatá potvora si otevřela dvířka od kabelů ke světlům a ty dráty překousala. Ona prostě není pes - ona je myš. Já totální neznalec elektriky, drátů, autíčkových mechanismů jsem začala vše spojovat tak, jak to asi patřilo k sobě. Po chvilce světla fungovat začala, jen jeden drát mi přebýval a do dnešního dne nevím, kam s ním. Ale hlavní je, že to funguje. Postupně díky Příšerce si z mamky auta dělám vlastní - mám vlastní palubovku, mříž, potahy... Takže nač si vlastně stěžuji...?

Rekordy:
Skok do výšky (bez dotyku): 110 cm
Skok do dálky: 360 cm
Slalom: 4,2 sekundy
Vysílačka na tunel: 15,6 m
Flyball na shoot: 5,54 sekund
Flyball na box: 5,47 sekund
Držitel jihočeského rekordu ve flyballu
Postup do finále Dog Dancing Show Prague 2005 (52 týmů ze 7 států)
5. místo na Mistrovství republiky ve flyballu
6. místo na Mistrovství republiky v dogdancing
1. závodící holandský ovčák v ČR ve flyballu
1. závodící holandský ovčák v ČR v dogdancing
1. holandský ovčák, který si vyběhal coursingovou licenci

Chovatelská stanice: HVĚZDA ELS


Adresa: Skuherského 6, 370 01 České Budějovice
Telefon: +420 739 040 186
Zodpovědná osoba: Sabina Koubková, Eva Koubková
www: www.hvezdaels.wz.cz
Mail:

Hodnocení: 42 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Border kolie
Holandský ovčák

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 4975

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
2.3 z 5
(8 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

42 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Sáva, zítra Leopold