Apocynaceae

Je to obrovská rodina dvouděložných rostlin.


POPIS:
V přírodě existuje na 200 rodů a více než 2000 druhů rozličných rostlin. Je to obrovská rodina dvouděložných rostlin ve formě stromů, keřů, polokeřů, lián, mnoholetých travin, a také sukulentů, rozmístěných v tropických a subtropických oblastech celé zeměkoule.
Odlišnosti můžeme charakterizovat takto: jedny druhy jako Apocynaceae mají listy prosté formy, rozložené proti sobě na stéblech. Rostlina zadržuje mléčnou šťávu a jedovaté alkaloidy. Toto mléko může vyvolat otoky ba i otravu. Květy jsou samostatné nebo v květenství. Květ přechází v úzkou trubku. Rozmnožují se stébelnými řízky na jaře a semeny.
UMÍSTĚNÍ:
Apocynaceae bychom během letního období měli udržovat při pokojové teplotě. Během zimního období rostlinu udržujme v chladnější teplotě, asi 12 až 14°C. Pro umístění Apocynaceae vybereme stanoviště s jasným a rozptýleným světlem, malým množstvím slunečních paprsků ráno a navečer. Některé druhy nepotřebují zastínění. V létě, až přejdou chladné noci můžeme přenést rostliny do zahrady.
ZALÉVÁNÍ:
Apocynaceae potřebuje v létě zálivku bohatou, ale v zimě mírnou, v závislosti na teplotě v místnosti. Kořenový bal by neměl přeschnout.
HNOJENÍ:
Apocynaceae hnojíme vždy během období růstu a kvetení. Hodí se komplexní minerální hnojivo pro dekorativně kvetoucí rostliny nebo pro dekorativně olistěné. Některé velké druhy dřevin, jako např. Oleandr, hnojíme minerálními a organickými hnojivy. Také sukulentní rostliny hnojíme jenom minerálními hnojivy 1x za měsíc.
PŘESAZOVÁNÍ:
Apocynaceae jako mladou rostlinu přesazujeme každý rok, starší za 2 až 3 roky. Doporučená směs zeminy: 3 až 4 díly drnovky, 2 díly listovky, 2 díly prohnojené či pařeništní zeminy, 1 díl písku. Při přesazování provádíme částečnou obřízku kořenů u velkých rostlin.


 Foto / obrázky k článku  Apocynaceae

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Apocynaceae
Diskuze k článku
Apocynaceae
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2021 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Apocynaceae
Apocynaceae


Fotogalerie (2)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Apocynace ae, neváhe...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Kryštof, zítra Zita