Doporučené vakcíny: (Očkování koček a druhy vakcin)

Kočky se očkují u nás běžně proti panleukopenii, chlamydióze, caliciviroze / rhinotracheitis a vzteklině. Níže jsou doporučené vakcíny.


Kočky se očkují u nás běžně proti panleukopenii, chlamydióze, caliciviroze / rhinotracheitis a vzteklině. První 4 je vždy nutno přeočkovat jinak vakcína nefunguje. Doporučujeme očkování proti leukemii (FeLV), před tímto očkováním je vhodné kočku nejdříve sérologicky testovat, zda se virem již neinfikovala (může být dlouhá léta nositelem aniž by onemocněla). Neexistuje vakcína proti FIV ("kočičí AIDS") ani proti FIP - vakcína která je na trhu, není proti FIP ale proti coronaviroze, ze které může FIP vzniknout.

Očkovat začínáme v 8 týdnech.

QUADRICAT:
proti infekční panleukopenii, respiračním infekcím a vzteklině, kombinovaná čtyř valenční vakcína proti vzteklině, slintavce a respiračním virům koček (herpes-virus, koalici-virus).

LEUCORIFELIN (firma Ron-Mere, Francie) :
proti infekční panleukopenii a respiračním infekcím , kombinovaná troj valentní očkovací látka proti infekční slintavce a respiračním nákazám, vyvolaných herpes- nebo kalici- viry koček.

Fosprenil:
bezpečná profilační (ochranná) látka proti virovým infekcím koček. Tento přípravek se používá následně po jednorázovém kontaktu psů i koček s nemocnými zvířaty, před návštěvou výstavy nebo před dlouhým cestováním; je možné jej aplikovat spolu s vakcínou. Aplikují se jedenkrát per orální nebo injekční formou, a také se používají pro vnější ošetření slizu. Fosprenil není toxický a zvířata jej lehko snášejí. Takové vedlejší účinky, jako slinění, lehké zvýšení teploty, zrychlené dýchání, se obvykle hodnotí jako fyziologická norma. Jest-li ale tyto příznaky trvají déle jak tři dny, je nutné vyhledat lékaře.

CORIFELIN:
proti respiračním infekcím (herpes- a calici- virózy)

FELINIFFA:
proti infekční panleukopenii

LEUCAT:
proti infekci FeLV

RABISIN:
proti vzteklině


 Foto / obrázky k článku  Doporučené vakcíny:

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Doporučené vakcíny:
Diskuze k článku
Doporučené vakcíny:
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2023 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Doporučené vakcíny:
Doporučené vakcíny:


Fotogalerie (1)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Doporučen é vakcíny:...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Zlata, zítra Andrea